Miliony na drogi, chodniki i bezpieczne przejścia dla pieszych

  • 12.08.2021, 08:46
  • Źródło: starostwo powiatowe
Miliony na drogi, chodniki i bezpieczne przejścia dla pieszych Fot. starostwo powiatowe
Niemal 3 mln zł będą kosztowały prace związane z infrastrukturą drogową, które zleciło Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki nim powstaną nowe, wzmocnione nawierzchnie, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych doświetlane instalacjami solarnymi. Efekty zobaczymy już jesienią.

Jedna z modernizacji prowadzona jest obecnie na drodze z Gościęcina do Karchowa w gminie Pawłowiczki.

Miałem okazję zobaczyć postęp prac, które co ważne idą zgodnie z planem. Rozmawiałem też na miejscu z wykonawcami. Powstaje tam solidnie wzmocniona droga wraz z chodnikiem. Dodatkowo, by poprawić bezpieczeństwo zbudujemy przejście dla pieszych przy tamtejszej szkole z doświetleniem zasilanym zieloną energią – informuje Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Inwestycja warta jest niecałe 900 tys. zł, część pieniędzy pozyskano z rządowego programu zewnętrznego. Finał prac pod koniec września.

Powiat przekazał firmie plac budowy i rozpoczął następny etap remontu ul. Mostowej w Azotach. To kolejna inwestycja, na którą samorząd pozyskał pieniądze zewnętrzne. Jest warta 1 mln 400 tys. zł.

Modernizacja zakończy się przed wiaduktami kolejowymi, a dodatkowo na skrzyżowaniu przed zespołem szkół wybudowane zostanie przejście dla pieszych z wysepką rozdzielającą, by poprawić bezpieczeństwo – zaznacza starosta.

Droga zyska też nowe oświetlenie, oznakowanie i ścieżki rowerowe po obu stronach jezdni. Inwestycja będzie mieć swój finał również we wrześniu.

Samorząd zadba też o pieszych użytkowników dróg, którzy są szczególnie narażeni na wypadki, ponieważ nie są w żaden sposób chronieni. Bezpieczne przejścia dla pieszych powstaną w czterech miejscach w Kędzierzynie-Koźlu. Jedno z nich, zupełnie nowe, pojawi się na ul. 1 Maja przed skrzyżowaniem z ul. Stalmacha. Zostanie doświetlone i dobrze oznakowane. Wyremontowany będzie też cały wjazd dla autobusów, a na drodze dojazdowej pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa.

Pozostałe przejścia powstaną na ul. Gazowej w Koźlu, jedno od strony ulicy Piastowskiej, drugie pomiędzy skrzyżowaniami (dla bezpieczeństwa zostanie wyniesione), trzecie od strony ul. Łukasiewicza. W sumie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorząd powiatowy pozyskał 400 tysięcy zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych. 26 lipca premier zatwierdził listy inwestycji samorządowych na drogach.

Źródło: starostwo powiatowe

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe