Miasto z perspektywy siodełka

  • 30.04.2019, 17:23
  • Źródło: urząd miasta
Miasto z perspektywy siodełka Urząd miasta
Od 1 maja na ulice Kędzierzyna-Koźla wracają miejskie rowery! Wystarczy minuta, aby wypożyczyć dwa kółka na jednej z 14 stacji i ruszyć w drogę. Na miłośników jednośladów czeka około 40 kilometrów ścieżek przebiegających przez niemal wszystkie osiedla.

Właśnie rozpoczyna się trzeci sezon OK bike! w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy polubili system miejskich rowerów - statystyki pokazują, że coraz więcej osób z nich korzysta. Tylko w zeszłym roku doliczono się blisko 16 tysięcy wypożyczeń i niemal dwóch tysięcy zarejestrowanych osób. Wszyscy użytkownicy w przeciągu kilkunastu tygodni przejechali łącznie prawie 32 tys. kilometrów, co wystarczyłoby na dziewięciokrotne okrążenie Polski. Być może w tym roku rekord zostanie pobity, bo jednoślady będą dostępne miesiąc wcześniej, od majówki.

- W Kędzierzynie-Koźlu przybywa ścieżek rowerowych, panuje ogólna moda na zdrowy i aktywny tryb życia. Po udanym pilotażu w 2017 roku zdecydowaliśmy się podpisać dwuletnią umowę na funkcjonowanie systemu OK bike!. Statystyki pokazują, że cieszą się one dużym zainteresowaniem – mówi prezydent Sabina Nowosielska, co potwierdza również Marek Pogorzelski. - OK Bike! to przykład udanego programu pilotażowego, który przerodził się we w pełni funkcjonalny system roweru miejskiego. Przed nami kolejny sezon, w którym na pewno pozyskamy nowych użytkowników, którzy będą wykorzystywać rower na co dzień - dodaje przedstawiciel Nextbike Polska.

 

Stojaki z rowerami znajdziemy w aż 14 lokalizacjach w całym mieście. Do dyspozycji mieszkańców będą 84 jednoślady. Po dwa kółka może sięgnąć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik, kiedy tylko ma na to ochotę, 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Wypożyczenie jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy minuta, aby pobrać dostępny rower i ruszyć przed siebie. Wszystko ogranicza się do wpisania w terminalu numeru telefonu, kodu PIN i numeru jednośladu. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. pobranie pojazdu poprzez skanowanie kodu QR. Co ważne, pojazdu nie trzeba oddawać do tego samego terminala. Można go zwrócić w dowolnej stacji, wprowadzając do wolnego elektrozamka lub po prostu przypiąć do urządzenia. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe. Za wypożyczenie roweru do 60 minut zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę wypożyczenia po 4 zł.

Za obsługę OK bike! odpowiada Nextbike Polska, największy w naszym kraju operator wypożyczalni rowerów miejskich.

 

Źródło: urząd miasta

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe