Kozielski szpital odnowił umowę partnerstwa medycznego dla drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

  • 24.08.2021, 12:57
  • Źródło: SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu
Kozielski szpital odnowił umowę partnerstwa medycznego dla drużyny Grupa…
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu kolejny raz został partnerem medycznym drużyny Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

- Jako sprawdzony partner medyczny pomagamy Klubowym Mistrzom Europy 2021 w realizacji kolejnych wyzwań sportowych, a całej społeczności siatkarskiej naszego klubu w bezpiecznym przeżywaniu emocji na każdym meczu w Hali Azoty - informuje SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Umowa wsparcia obowiązuje już od 1 sierpnia br, natomiast parafowanie dokumentu odbyło się 24 sierpnia br. w siedzibie dyrekcji SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu w obecności Prezesa Zarządu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle p. Sebastiana Świderskiego, Starosty Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego p. Pawła Masełko, Wicestarosty Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego p. Józefa Gismana, Dyrektora Naczelnego SP ZOZ p. Jarosława Kończyło oraz p. Andrzeja Raitera - lekarza zabezpieczającego mecze siatkarskie na Hali Azoty.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu kolejny raz podejmuje wyzwanie bycia Partnerem Medycznym najlepszego siatkarskiego klubu Europy.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu jako stabilny partner medyczny mistrzowskiego klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA, podobnie jak w poprzednich latach, obejmuje profesjonalną opieką medyczną w ramach medycyny pracy, m.in. zawodników I zespołu, ale co równie istotne także tzw. „Młodą ZAKSĘ”. Umowa partnerska obejmuje świadczenia zarówno badań specjalistycznych, jak i podstawowych badań laboratoryjnych potrzebnych na co dzień w ramach normalnej pracy profesjonalnego klubu.

W ramach umowy będziemy towarzyszyli również zawodnikom i kibicom podczas każdego meczu rozgrywanego w Hali Azoty jako zespół profesjonalnego wsparcia medycznego.

Prezes Zarządu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle p. Sebastian Świderski powiedział po podpisaniu umowy: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejny raz udało się podpisać taką współpracę. Jest ona dla nas bardzo ważna. Daje nam przede wszystkim możliwość szybkiej reakcji. Sport w dzisiejszych czasach jest natężony i obarczony dużym ryzykiem zachorowań. Współpraca z takim ośrodkiem pomaga nam żeby szybko zdiagnozować problem i go wyeliminować, aby zawodnik mógł wrócić jak najszybciej do pełnego treningu i realizacji celów sportowych.

Jak powiedział podczas spotkania dyrektor naczelny SP ZOZ p. Jarosław Kończyło - Przez te kilka lat współpracy wypracowaliśmy dobre wzorce i jesteśmy szczęśliwi, że mamy swój maleńki udział w sportowych sukcesach Klubowych Mistrzów Europy. Warto także podkreśli, że staramy się dbać nie tylko o zawodników, ale o całość społeczności kibiców na każdym meczu stanowiąc zabezpieczenie medyczne. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie do tego okazja dzięki powszechnym szczepieniom i wrócimy do wspólnego świętowania w Hali Azoty.

Paweł Masełko, starosta powiatu kędzięrzyńsko-kozielskiego dodał - Cieszymy się bardzo, że nasza jednostka - SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle - jest partnerem jednej z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce i w Europie, jest to dla nas bardzo istotne żeby wspierać zespół pod kątem zabezpieczenia medycznego. Cieszymy się, że ZAKSA decyduje się na współpracę z SP ZOZ, bo to jest docenienie fachowości naszych lekarzy i personelu oraz docenienie tego na jakim sprzętem dysponujemy. Każdemu z mieszkańców gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zależy na tym by nasz zespół osiągał sukcesy, a nasza mała cegiełka pomaga temu celowi.

Wicestarosta p. Józef Gisman zaapelował by przed wielkimi wydarzeniami sportowymi na Hali Azoty podjąć wyzwanie powszechnych szczepień dla bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i są one wymogiem koniecznym do normalnej pracy szpitala.

Lekarz zabezpieczający zawody p. Andrzej Reiter dodał, że oprócz pełnienia oczywistej funkcji zabezpieczenia medycznego, emocje z towarzyszenia drużynie udzielają się także i sercem są zawsze z drużyną. Na mocy odpowiednich przepisów protokół zawodów jest zawsze podpisywany przez lekarza.

Źródło: SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe