Mali druhowie poszukiwani. Dzieci w wieku 3-10 lat mogą poznać, co znaczy być strażakiem

  • 30.08.2021, 13:23
  • W
Mali druhowie poszukiwani. Dzieci w wieku 3-10 lat mogą poznać, co znaczy… W Bycie druhem wiąże się również z rywalizacją sportowo-pożarniczą na zawodach
Zaczęło się od wyjazdu na zawody strażackie sikawek konnych w Maciowakrzu, które odbyły się w zakończone właśnie wakacje. - Byli tam koledzy i koleżanki moich dzieci z przedszkola i szkoły w Pawłowiczkach. Moje dzieci pytały, dlaczego one nie uczestniczą w tych zawodach. Postanowiłem coś z tym zrobić - mówi Krzysztof Rolnik, jeden z twórców inicjatywy lokalnej - założenia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Pawłowiczkach.

Wśród organizatorów zawodów sikawek konnych w Maciowakrzu był Hubert Kubanek, komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP w Pawłowiczkach, prezes OSP Maciowakrze, oraz wójt gminy Pawłowiczki Jerzy Treffon.

- Parę pytań do pana Kubanka, jak założyć taką grupę. Zaraz potem kilka pytań do pana wójta. No i dałem spokój na tych zawodach, bo byli zajęci organizacją. Odłożyliśmy to na później - uśmiecha się Krzysztof Rolnik.

Po rozmowie w domu z żoną kuzyna swojej żony - Marzeną Laską, postanowił działać. Pani Marzena zna osobiście prezesa OSP Maciowakrze, bo to jej sąsiad z miejscowości, w której mieszkała. Spodobał jej się pomysł. Przygotowała plakat i po kilku tygodniach z panem Krzysztofem pojechali do Maciowakrza.

- Mile go pewnie zaskoczyliśmy tym pomysłem. Zgodził się nam pomoc w naborze, gdyż ani ja, ani Marzena nigdy nie należeliśmy do straży pożarnej. Pomysł zaakceptował wójt, życząc nam powodzenia. Podkreślił przy tym, że OSP w Pawłowiczkach ma długą historię, dlatego warto ją kontynuować. My natomiast chcemy zaszczepić w młodych chłopcach i dziewczynach chęć niesienia pomocy innym ludziom - podkreśla Krzysztof Rolnik.

Do drużyny mogą przystąpić dzieci w wieku 3-10 lat. Trwające 30-60 minut zbiórki pod okiem druhów z OSP Maciowakrze mają się odbywać raz w miesiącu na boisku LZS w Pawłowiczkach lub na sali gimnastycznej tamtejszego zespołu szkolno-przedszkolnego. Zgłoszenia przyjmuje Krzysztof Rolnik pod nr. tel. 662 182 825.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe