Rogatki nie zostały opuszczone. Kobieta wycofała się z przejazdu kolejowego gdy zobaczyła nadjeżdżające pociągi

  • 10.09.2021, 12:33
  • ART
Rogatki nie zostały opuszczone. Kobieta wycofała się z przejazdu kolejowego…
O niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym między Kłodnicą a Raszową poinformowała nas Gabriela Orzlowska ze Zdzieszowic. Kobieta 9 września po południu wracała z wizyty u lekarza w Kędzierzynie-Koźlu.

- Gdy dojechałam do przejazdu rogatki były podniesione, już miałam wjeżdżać na tory ale jeszcze się rozejrzałam. Z dwóch stron nadjeżdżały pociągi. Gdybym się nie wycofała to by we mnie uderzyły. Były blisko, aż się cała trzęsłam – opowiada przerażona kobieta.

Według niej w stronę przejazdu zbliżały się z przeciwległych kierunków dwa pociągi, pasażerski i towarowy.

- Towarowy jechał od strony Opola a osobowy z Kędzierzyna. Dawno tak się nie wystraszyłam. Za mną było już kolejne auto. Wysiadłam i ostrzegłam tego kierowcę żeby nie wjeżdżał na przejazd a potem zaczęłam trąbić klaksonem, żeby opuszczono szlabany – tak zdarzenie relacjonuje pani Gabriela Orzlowska.

- Po chwili rogatki zostały opuszczone ale dosłownie chwilę później wjechał pociąg. Byłam tak roztrzęsiona, że zadzwoniłam na numer alarmowy i powiadomiłam o tym policję – opowiada kobieta.

Obsługa przejścia kolejowego przyznała w rozmowie z nami, że od dłuższego czasu rogatki mają awarię.

- Cały czas to zgłaszamy. Nawet dzisiaj byli monterzy ale nic to nie daje – przyznała w rozmowie z nami dróżniczka i wyjaśniła, że problemy z rogatkami są ale podczas ich podnoszenia a nie opuszczania. W godzinach w których miało dojść do opisanej sytuacji nie było jej jeszcze w pracy.

Pytania o to kiedy rogatki zostaną naprawione oraz o wyjaśnienie opisanej sytuacji wysłaliśmy do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Czekamy na odpowiedź.

ART

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kazik
Kazik 13.09.2021, 23:05
pisowskie pajace potrafią wszystko spieprzyć i spowodować utratę zaufania do wszystkiego.
karton kraj
karton kraj 12.09.2021, 12:43
To wszystko jest nieważne . Najważniejsze żeby Polska była katolicka , cała w strefie anty lgbt , watykan przejął całą naszą ziemię a dotacjom toruńskim nie było końca .

Pozostałe