Rok z życia małego misia. Wystawa w bibliotece. ZDJĘCIA

  • 13.09.2021, 13:18
  • ART
Rok z życia małego misia. Wystawa w bibliotece. ZDJĘCIA
Dziesiątego września w filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Damrota w Kędzierzynie-Koźlu odbył się wernisaż wystawy pt. „Rok z życia małego misia, w poezji dla dzieci i w obrazach”. Wystawa jest pokłosiem współpracy między kędzierzyńsko-kozielską artystką-plastykiem Katarzyną Nossek-Dżaluk, a Anną Tlałką, poetką zamieszkałą w Korfantowie.

Pani Katarzyna zilustrowała książkę z wierszami dla dzieci autorstwa Pani Ani. Pełny tytuł to „Rok z życia małego misia, czyli 12 misiowych wierszyków” (Wydawnictwo Poetariat, Wieluń, 2021 r. Z uwagi na to, że obie panie są nauczycielkami, wiersze jak i ilustracje powstały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Pani Ania mieszkała i pracowała na terenie Kędzierzyna-Koźla w placówkach oświatowych, miasto darzy ogromną sympatią i sentymentem, tutaj bowiem rozpoczynała pracę jako młody pedagog, tu zdobywała doświadczenie zawodowe, tutaj też debiutowała jako poetka, dzięki wygranej w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Krajobrazy słowa” w 2013 roku. Wówczas został wydany tomik „Proscenium” (Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, 2013 r.). Aktualnie jest autorką pięciu tomów poezji, członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz laureatką ogólnopolskich konkursów literackich. Synteza sztuk oraz oddziaływanie wielozmysłowe na odbiorców przynosi bardzo wiele korzyści estetycznych. Uczestnicy spotkania, 10.09.2021 r. mieli okazję wysłuchać wierszy zarówno dla dzieci jaki i przeznaczonych dla starszego słuchacza, obejrzeć wystawę ilustracji pochodzących z książki oraz innych obrazów pani Katarzyny. Mogli także wysłuchać utworów na skrzypce w wykonaniu Emilii Kluger, uczennicy z Kędzierzyna i poezji śpiewanej w wykonaniu Bogusławy Huzar z Korfantowa.  Zgromadzeni goście w niezwykle serdeczny sposób wypowiadali się o spotkaniu. Wystawę można obejrzeć do 30.09. 2021 r. filii nr 5 MBP, ul. Damrota.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe