Trzech zapaśników z Kędzierzyna-Koźla wywalczyło medale mistrzostw Polski seniorów

  • 13.09.2021, 15:46 (aktualizacja 13.09.2021, 15:50)
  • Źródło: urząd miasta
Trzech zapaśników z Kędzierzyna-Koźla wywalczyło medale mistrzostw Polski…
Historyczny sukces UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle. Aż trzech zapaśników z naszego miasta wywalczyło medale mistrzostw Polski seniorów. Z Kostrzyna nad Odrą ze złotem wrócił Grzegorz Hildebrand, a srebrne krążki zawisły na piersiach Piotra Duka i Kevina Metela.

W jednej z najważniejszych imprez w sezonie rozgrywanych w stylu klasycznym, na mecie rywalizowało aż 112 zawodników z 23 klubów. W tym gronie znalazło się 3 zawodników z Kędzierzyna-Koźla, którzy prezentując fenomenalną formę sięgnęli po medale mistrzostw Polski.

Ogromną niespodziankę sprawił Grzegorz Hildebrand, który w kategorii wagowej do 55 kilogramów nie miał sobie równych. Ponadto nasz reprezentant został uznany przez ekspertów za najlepszego zawodnika całego turnieju. 18-latek doskonale poradził sobie na macie z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi rywalami.

Fenomenalną dyspozycją błysnął kolejny młodzieżowiec z Kędzierzyna-Koźla. Kevin Metel zdobył srebrny krążek w kategorii do 72 kilogramów. 18-latek do swojego już pokaźnego dorobku medalowego dołożył sukcesy na poziomie seniorskim.

Ze srebrnego medalu cieszył się również Piotr Duk, najbardziej utytułowany dotąd zawodnik UKS Olimpijczyk. W kategorii do 77 kilogramów musiał uznać wyższość jedynie swojego finałowego rywala. W sumie jest to już czwarty medal mistrzostw Polski na konice 23-latka, o tyle cenny, że wywalczony po powrocie z bardzo ciężkiej kontuzji.

Trener medalistów mistrzostw Polski jest Bogusław Metel.

Klub UKS „Olimpijczyk” Kędzierzyn-Koźle na szkolenie dzieci i młodzieży otrzymuje dotację z urzędu miasta. Ponadto Piotr Duk i Kevin Metel od wielu lat są stypendystami gminy Kędzierzyn-Koźle i laureatami nagrody prezydenta miasta.

Źródło: urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe