Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności w PSP nr 10. ZDJĘCIA

  • 17.09.2021, 13:07 (aktualizacja 17.09.2021, 13:15)
  • Źródło: PSP nr 10
Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności w PSP nr 10. ZDJĘCIA
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto zabawy, pomysłowości i kreatywności. Skąd wziął się ten dzień?

Otóż amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiadanie „Kropka” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku ogłoszono „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach.

W PSP nr 10 w Kędzierzynie-Koźlu zabawy z kreatywności trwały kilka dni i objęły prawie wszystkie przedmioty.

„Były zajęcia sportowe z piłkami, talerzami, chustą, wykonywaliśmy kropkowane prace plastyczne, obliczaliśmy zadania matematyczne i logiczne, rysowaliśmy mandale, w programach graficznych stworzyliśmy obrazy z kół. Podczas długiej przerwy na wielkiej planszy można było zostawić swój kropkowany podpis. Wszyscy byliśmy ubrani w kropkowane stroje, bądź kropkowane dodatki. Na finał święta wszyscy kropkowani ustawili się do wspólnego zdjęcia. Po tych kilku dniach wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent i pokłady pomysłowości - wystarczy tylko uwierzyć w siebie” – czytamy na stronie PSP nr 10.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z PSP nr 10.

Źródło: PSP nr 10

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe