Dzieci zrobiły demolkę na placu zabaw. Teraz odpracują szkody w czynie społecznym

  • 21.09.2021, 10:55
  • ART
Dzieci zrobiły demolkę na placu zabaw. Teraz odpracują szkody w czynie…
Lekcję pokory, ale też szansę na poprawę swojego zachowania dostała od radnego miejskiego Tomasz Schellera grupa dzieci i młodzieży, która dokonała aktu wandalizmu na placu zabaw przy ulicy Kołłątaja w Sławęcicach.

Do zdarzenia doszło 19 września. Ośmioro dzieci rzucało starym rowerkiem w domek gospodarczy oraz stoły do ping-ponga znajdujące się na placu zabaw. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Radny miejski poinformował o tym na swoim profilu na FB i dał młodym ludziom czas na zgłoszenie się do niego wraz z rodzicami. W przeciwnym razie sprawa miała zostać zgłoszona na policję.

- Pomiędzy godziną 18 a 19 na placu zabaw przy ulicy Kołłątaja doszło do aktów wandalizmu. Przerażające jest to, że dokonały tego wszystkiego bardzo młode osoby (na moje oko 10-15 lat). Dzieci rzucały sobie rowerkiem na domek gospodarczy oraz po stołach do ping-ponga. Kilka razy rower poleciał nawet na drugie dziecko. Bohaterów tych występów proszę o zgłoszenie się do mnie wraz z rodzicami, a było to 6 chłopaków i 2 dziewczyny. Na wszystko są nagrania z kamery i to nie blef. Dla potwierdzenia podam krótki opis waszego ubioru: zielona koszulka + szare spodnie, szara bluza + niebieskie spodnie + ochraniacze na kolana, biała bluza z kapturem + ciemne spodnie, niebieska bluza z cyfrą 39 plus ciemne spodnie. Mogę oczywiście wrzucić film oraz zdjęcia z Waszych wybryków, ale czekam, aż sami się zgłosicie. Mój numer telefonu 601 956 084. Jeśli się nie zgłosicie nagrania trafią na policję – poinformował radny.

Wszyscy sprawcy skontaktowali się z nim jeszcze 20 września po ukazaniu się wpisu w internecie.

- Przeprosili za swoje zachowanie i przyznali, że był to głupi pomysł. Może więcej zrozumieją, jak będą musieli odpracować to co zniszczyli – powiedział nam Tomasz Scheller.

Tym razem jedyne konsekwencje jakie poniosą młodzi ludzie to odpracowanie w czynie społecznym wyrządzonych szkód. Sprawa nie została zgłoszona na policję.

ART

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gośka.
Gośka. 22.09.2021, 09:42
Popieram. Bardzo dobra decyzja.
Kasia
Kasia 22.09.2021, 09:11
Bardzo dobrze zrobił radny.W szkołach też tak powinno być, za złe zachowanie sprzątanie klasy po lekcjach.Niech mają konsekwencje swoich działań.Brawo dla radnego!
dezynfekator buractwa
dezynfekator buractwa 21.09.2021, 19:02
Smarkom w tych czasach się we łbie przewraca. Myślą, że są bezkarni. Róbta co chceta. Pokolenie półgłówków rośnie w większości. Jedyne co potrafią to niszczyć nie swoje rzeczy, klnąć i pstrykać w smartfona.
również
również 22.09.2021, 07:34
Mylisz się ! To nie pokolenie róbta co chceta, to pokolenie religii w szkołach .
odchwaszczacz
odchwaszczacz 23.09.2021, 00:02
Nie mylę się. Pokolenie smartfona chyba i prostactwa. Niech cymbaliści zaczną w końcu ponosić konsekwencje tego co robią.

Pozostałe