Cztery koncerty na Wrzosowisku 2021 w Kędzierzynie-Koźlu

  • 22.09.2021, 17:52
  • Ł
Cztery koncerty na Wrzosowisku 2021 w Kędzierzynie-Koźlu
Przed nami festiwal „Wrzosowisko”. Tym razem w Kędzierzynie-Koźlu wystąpią: Stanisław Soyka, Krzysztof Napiórkowski, duet Bolewski i Tubis oraz zespół Pierwiastek z Trzech.

XXXIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko 2021” odbędzie się w naszym mieście w dniach 23-26 września. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. Tym razem nie będzie konkursu, w zamian odbędą się cztery koncerty.

W czwartek 23 września o godz. 18 w Domu Kultury „Chemik” wystąpi Stanisław Soyka. Popularny wokalista, kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista od ponad 40 lat występuje na scenie z różnymi artystami lub solo. Największe sukcesy odnosił w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy jego piosenki „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja (Na miły Bóg)” królowały na listach przebojów.

Kolejnym artystą, który wystąpi podczas „Wrzosowiska”, będzie Krzysztof Napiórkowski. Wokalista, gitarzysta i pianista, który ma na koncie osiem płyt solowych, a także uczestniczył w różnych projektach, zagra w domu kultury przy al. Jana Pawła II w piątek 24 września o godz. 18.

Dwa kolejne koncerty odbędą się w Domu Kultury „Koźle”. W sobotę 25 września o godz. 18 wystąpi duet: Radek Bolewski, śpiewający i grający na perkusji, oraz Maciej Tubis, grający na fortepianie i syntezatorze basowym. Owa dwójka w unikatowy sposób łączy grę na czterech instrumentach bez dodawania elektronicznych sampli. Artyści przedstawią własną interpretację piosenek Republiki i Obywatela G.C. w programie „Bolewski & Tubis grają Ciechowskiego”.

Z kolei w niedzielę 26 września o godz. 16 w domu kultury przy ul. Skarbowej zagra zespół Pierwiastek z Trzech, który powstał w 2014 roku z inicjatywy dwóch sióstr Adriany Owczarczyk (śpiew, mandolina) i Pauliny Szymlek (śpiew, banjo, ukulele), którym towarzyszą Piotr Dudek (instrumenty perkusyjne) i Adam Kasza-Dulęba (gitara basowa). Kapela tworzy muzykę z pogranicza popu, folku i indie.

Są jeszcze bilety na wszystkie koncerty. Można je kupić w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz poprzez stronę internetową MOK. Wejściówki na występ Stanisława Soyki kosztują 70 zł, na Krzysztofa Napiórkowskiego 40 zł, a na pozostałych artystów po 30 zł.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe