K&K Hydrobud stawia dużą halę dla firmy B+K w Walcach. Pracę znajdują tu głównie mieszkańcy naszego powiatu. ZDJĘCIA

  • 24.09.2021, 13:41
  • ART
K&K Hydrobud stawia dużą halę dla firmy B+K w Walcach. Pracę znajdują… Od lewej: Marek Śmiech wójt Gminy Walce, Ginter Maicher, dyrektor Bischof+Klein Polska, Krzysztof Klein prezes K&K Hybrobud
Przedsiębiorstwo K&K Hydrobud z Pokrzywnicy (gmina Reńska Wieś) buduje dużą halę produkcyjną dla firmy Bischof+Klein w Walcach, która jest jednym z europejskich liderów na rynku opakowań giętkich oraz folii technicznych z tworzywa sztucznego.

Uruchomienie nowych linii produkcyjnych zaplanowano na styczeń 2023 roku, ale rekrutacja pracowników już ruszyła..

- To dlatego, że przyuczenie nowej osoby do pracy na produkcji trwa około roku. Preferujemy osoby z zawodami technicznymi, ale sami też kształcimy pracowników, więc podania może składać każdy - powiedział Ginter Maicher, członek zarządu i dyrektor Bischof+Klein Polska.

Poszukiwani są pracownicy na stanowiska fizyczne i umysłowe. W nowej hali znajdzie się dziewięć linii produkcyjnych. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu 130 osób. W B+K pracuje w tej chwili około 300 osób, z tego 260 jest bezpośrednio zatrudnionych.

- Pozostali pracownicy znaleźli tu pracę przez firmy pośredniczące - wyjaśnia Ginter Maicher.

Co istotne, około 200 osób, które wykonuje pracę na rzecz B+K, to mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Należy się spodziewać, że w nowej hali również większość zatrudnionych będzie pochodziła z naszego powiatu.

Obiekt ma być gotowy w grudniu 2022 roku. Dla spółki K&K Hydrobud, która jest drugą co do wielkości firmą budowlaną w województwie opolskim, budowa hali jest bardzo dużym wyzwaniem. To jedno z poważniejszych zleceń jakie spółka do tej pory realizowała.

- Mamy skończyć do końca roku 2022, to jest wykonalne. Mamy taki bardzo ambitny plan, że do grudnia tego roku powinniśmy wyjść z poziomu zero czyli z ziemi. Powierzchnia zabudowy to około 4000 mkw. Tu będziemy bazować na kilku poziomach, także ta powierzchnia z 4000 mkw. zabudowy wzrośnie do ponad 10000 mkw. powierzchni użytkowej - opowiada Krzysztof Klein prezes spółki K&K Hydrobud.

Hala produkcyjna będzie posiadała trzy poziomy podestów technologicznych (poziomy +5, +10, +15 m) o łącznej powierzchni 5397,52 mkw. Najwyższy budynek będzie wznosił się na blisko 21,5 metra nad poziomem terenu, przy czym jego najgłębszy fundament jest posadowiony na głębokości 6,3 metra pod poziomem terenu, co daje różnicę wysokości 27,8 metra.

Grupa B+K posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii, a jej biura sprzedaży są w 24 krajach na całym świecie. W zakładzie w Walcach produkuje się 3 000 ton wyrobów rocznie, które trafiają na cały świat. Po rozbudowie planowany jest wzrost o 70 procent.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Numie
Numie 24.09.2021, 22:31
Wszystko ładnie pięknie.
Ale umowy zlecenie i kary w postaci zakazu przyjscia do pracy. Czyli mniejsze wynagrodzenie. Smieszne i żałosne .

Pozostałe