Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego 36-latka

  • 29.09.2021, 10:31 (aktualizacja 29.09.2021, 10:34)
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego 36-latka
Skazany za usiłowanie i włamanie do lokali gastronomicznych nie zgłosił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Gdy sąd powiadomił o tym policjantów mężczyzna nie cieszył się długo wolnością. Został zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby.

W ubiegłym roku policjanci operacyjni w nocy zauważyli mężczyznę, który szarpiąc za roletę próbował włamać się do restauracji. Funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali. W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że to nie jedyny czyn którego miał się dopuścić. Według ich ustaleń mężczyzna wcześniej włamał się również do lokalu gastronomicznego.

Gdy w tej sprawie zapadł wyrok, 36-latek miał zgłosić się do zakładu karnego, aby odbyć zasądzoną karę. Ponieważ tego nie zrobił w wyznaczonym terminie, sąd wydał nakaz jego doprowadzenia.

36-latek nie cieszył się długo wolnością. Policjant w czasie wolnym od służby zauważył go w jednym z marketów. Ponieważ funkcjonariusz wiedział, że jest on poszukiwany zatrzymał go. Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do aresztu śledczego gdzie teraz odbywa karę pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe