Dwie drużyny Chemika Kędzierzyn w finale Tauron Junior Cup. ZDJĘCIA

  • 12.10.2021, 11:31
  • Ł
Dwie drużyny Chemika Kędzierzyn w finale Tauron Junior Cup. ZDJĘCIA Foto: TS Chemik
Drużyny Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle z powodzeniem wystartowały w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju Tauron Junior Cup, który odbyły się we Wrocławiu 9 października. Ekipy z roczników 2012 i 2013 awansowały do wielkiego finału.

Zmagania w Tauron Junior Cup przeznaczone są dla piłkarskich klubów dziecięcych z południowej Polski. Organizowane są trzy turnieje eliminacyjne z podziałem na trzy kategorie wiekowe, a najlepsi spotkają się w finale, który zaplanowano na 12 listopada w krakowskiej hali Tauron Arenie.

Eliminacje dla województw dolnośląskiego i opolskiego, w których wzięło udział 30 zespołów, przeprowadzono we wrocławskiej hali „Orbita”.

Akademia Piłkarska Chemika Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK SA wystawiła trzy drużyny, z których dwie wywalczyły awans do finału w Krakowie.

- Młodzi zawodnicy pokazali nie tylko wysokie umiejętności sportowe, ale też przeżyli wspaniałą piłkarską przygodę. Mamy nadzieję na powtórkę z 2019 roku, gdy Chemicy zwyciężyli w Krakowie - relacjonuje prezes klubu Piotr Niewadzisz.

Z turnieju we Wrocławiu w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2014) awans uzyskały: Orzeł I Pawłowice i Akademia Piłkarska Namysłów. Z rocznika 2013: Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław, Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle i UKS Football Academy Bolesławiec. Z kolei z najstarszej grupy do Krakowa pojadą: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle, UKS Football Academy Bolesławiec oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

W finale zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego 5 tys. zł. Wszystkie ekipy zakwalifikowane turnieju w Krakowie otrzymają 2 tys. zł. Dodatkowo zwycięzca najstarszej kategorii wiekowej wyjedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Składy drużyn Chemika:

rocznik 2012: Ksawery Badura, Olaf Bierdzio, Wojciech Dziwiński, Dorian Gdowski, Marcel Kondraciuk, Filip Kondraciuk i Dawid Potym;

rocznik 2013: Wiktor Gdula, Franek Koralewski, Feliks Kras, Paweł Kusiak, Antoni Marchewka, Miłosz Mazur i Marcel Mielimączka;

rocznik 2014: Fabio Cusari, Igor Cziuraj, Sebastian Kabot, Aleksander Nikel, Leon Sadyk, Mikołaj Tadewicz i Bartłomiej Tyliszczak.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe