Dziś Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci. Takie odpady odbiera akcyjnie Czysty Region

  • 13.10.2021, 19:46
  • W
Dziś Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci. Takie odpady odbiera akcyjnie… W
Po raz 4. obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci. Przy okazji w Związku Międzygminnym "Czysty Region" zapytaliśmy o to, czy nowa usługa świadczona przez zakład przetwarzania elektroodpadów Enviropol PL w porozumieniu "Czystym Regionem" oraz organizacją odzysku elektroodpadów Asekol PL cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców.

Oferta skierowana jest do mieszkańców gmin członkowskich Związku Międzygminnego "Czysty Region". W ramach usługi odbierane są kompletne, duże elektrosprzęty tj. lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki elektryczne czy zamrażarki. Jak informują w związku przy odbiorze gabarytowych elektroodpadów można przekazać inne, mniejsze elektrosprzęty.

Szczegóły dot. akcji na załączonym plakacie oraz stronie: https://www.czystyregion.pl/nasz-system/odbior-duzych-elektroodpadow-z-domu.html

- Obserwujemy duże zainteresowanie tą usługą. Najwięcej zgłoszeń mamy z Kędzierzyna-Koźla. W tym rejonie od czasu uruchomienia usługi zleciliśmy już 5 odbiorów - a przypomnijmy: by je zrealizować, najpierw musi się zebrać odpowiednia liczba zgłoszeń. Minimum logistyczne wymagane przez firmę odbierającą to 25 wielkogabarytowych elektroodpadów jak pralka czy lodówka - powiedziała nam Anna Piróg-Nowak z "Czystego Regionu". Dodała, że w dotychczasowych akcjach mieszkańcom udało się już pozbyć elektroodpadów o łącznej wadze 7200 kg.   

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe