Przyjaźń z historią lokalną kwitnie. Kolejne prace porządkowe na żydowskim cmentarzu w Dębowej. ZDJĘCIA

  • 21.10.2021, 11:01
  • W
Przyjaźń z historią lokalną kwitnie. Kolejne prace porządkowe na żydowskim… Fot. Sławomir Pastuszka W akcję włączyła się również młodzież z wolontariatu działającego w ZSP w Reńskiej Wsi
W drugiej w tym roku akcji na cmentarzu żydowskim w Dębowej uczestniczyło 15 wolontariuszy. I tym razem nie obyło się bez odkryć.

Imponujący efekt. Tak podsumowuje działania z 20 października Sławomir Pastuszka z Koalicji Opiekunów Cmentarzy Żydowskich w Polsce.

"Kolejne odnalezione, solidnie oczyszczone i pokryte grysem pola grobowe, coraz więcej ogarniętej i uporządkowanej zieleni, ustawione na swoich miejscach zachowane kamienne elementy grobów, odnalezione fragmenty nagrobków, w tym te z inskrypcjami oraz jakże ciekawe zwieńczenie modernistycznej steli, bez wątpienia z początku lat 30. XX wieku. To, co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia, dzisiaj jest możliwe!" - napisał pan Sławomir na poświęconym cmentarzowi profilu facebookowym.   

Wyraził również przekonanie, że kolejne akcje porządkowe, które wystartują wiosną, sprawią, iż miejsce jeszcze bardziej będzie przyciągać do siebie, "świadcząc o przeznaczeniu, jak i losach tego świętego i jakże historycznego miejsca".

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe