Policja poinformowała o zmianach organizacji ruchu przy cmentarzu "Kuźniczka" i "Koźle" związanych z "Wszystkimi Świętymi"

  • 27.10.2021, 11:55
  • Źródło: Policja
Policja poinformowała o zmianach organizacji ruchu przy cmentarzu "Kuźniczka"…
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas w tym czasie odwiedzi groby swoich bliskich. W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone działania drogowe i będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach cmentarzy odbywał się płynnie. Warto również się zapoznać z informacjami dotyczącymi zmian w organizacji ruchu.

Od 29 października do 2 listopada, policjanci w całym kraju będą prowadzili działania związane z Dniem Wszystkich Świętych. Głównym zadaniem funkcjonariuszy będzie zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy oraz na drogach. Kierowcy będą musieli się liczyć z częstymi kontrolami drogowymi. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny naszych pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości, a także pojazdy oznakowane i nieoznakowane kontrolować będą prędkość z jaką się poruszają kierowcy.

Prowadząc samochód zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w rejonach cmentarzy może zostać zmieniona organizacja ruchu. W naszym powiecie zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone już w czwartek. Dlatego prowadząc pojazd zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe oraz sygnały wydawane przez policjantów kierujących ruchem. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, zwolnijmy i zachowajmy szczególną ostrożność. Gdy dotrzemy już do celu parkujmy samochód zgodnie z przepisami, w miejscach dozwolonych, tak aby nie blokować ruchu oraz wjazdów do posesji.

Ze względu na duży ruch w rejonach cmentarzy zachęcamy do korzystania z komunikacji publicznej. Pozwoli to na znacznie szybsze i sprawniejsze dotarcie na groby bliskich.   

Udając się na cmentarz pieszo, pamiętajmy, aby przechodzić przez drogę tylko w miejscach do tego wyznaczonych.  Przed wejściem na jezdnię upewnijmy się że nic nie nadjeżdża. Warto mieć również przy sobie odblaski, dzięki którym będziemy bardziej widoczni na drodze.

 

Zmiana organizacji ruchu cmentarz „Kuźniczka”

W tym roku przy cmentarzu „Kuźniczka” na ul. Gajowej kierowcy będą wpuszczani przez służby porządkowe znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z ul. Gajową na parking przy cmentarzu, pod warunkiem że będą tam wolne miejsca. Jeżeli będzie on zajęty, kierowcy będą musieli parkować na pobliskich uliczkach zgodnie z obowiązującymi tam znakami.

Z uwagi na dojazd do nowego parkingu, ruch samochodów na ul. Gajowej przy cmentarzu będzie dużo większy, niż w latach ubiegłych. Dlatego też apelujemy do pieszych o korzystanie z chodnika i zwiększenie ostrożności.

 Na Al. Spokojnej za skrzyżowaniem z ul. Ogrodową zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (w kierunku ul. Gajowej). Parkowanie pojazdów na Al. Spokojnej i ul. Gajowej dozwolone  będzie wyłącznie po lewej stronie jezdni.

Dojazd pod bramę cmentarza „Kuźnicza” dozwolony będzie tylko dla autobusów MZK oraz pojazdów przewożących osoby mające znaczne trudności w samodzielnym poruszaniu.

Zmiana organizacji ruchu cmentarz „Koźle”

W rejonie cmentarza „Koźle” zabronione będzie parkowanie po obu stronach ulicy Raciborskiej od mostku w kierunku miejscowości Kobylice. Wyjątek będzie stanowił odcinek  ulicy Raciborskiej od skrzyżowania  z Głubczycką do ul. Wiklinowej, gdzie parkowanie pojazdów będzie dozwolone wyłącznie po prawej stronie jezdni. Dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko ul. Cmentarną. Zarówno na ul. Cmentarnej, jak też uliczce znajdującej się za główną bramą cmentarza zostanie wprowadzony ruchu jednokierunkowy.

Możliwość parkowania pojazdów na ul. Cmentarnej dozwolone będzie tylko na istniejącym parkingu przy cmentarzu i parkingu wzdłuż płotu oraz na przylegającym do ul. Cmentarnej terenie (łąki po obu stronach jezdni). 

Źródło: Policja

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 30.10.2021, 14:30
Miasto możliwości dobre to chyba żart?
z Koźla
z Koźla 27.10.2021, 15:19
W mieście możliwości nie wiedzą, że mieszkańcy Koźla odwiedzają cmentarz na Kuźniczkach. Czy można korzystać z komunikacji miejskiej jadąc na cmentarz?? Jedna osoba 4 bilety x 3zł plus druga osoba 4 bilety x 3zł plus trzecia osoba.....


Pozostałe