Niewidomy i głuchoniemy staruszek nie umiał wrócić do domu. Nie odwracajmy się na widok błąkających się osób

  • 10.11.2021, 13:52
  • Źródło: KPP
Niewidomy i głuchoniemy staruszek nie umiał wrócić do domu. Nie odwracajmy… Fot. pexels Zdj. ilustracyjne
Reagujmy w sytuacji, gdy widzimy starsze osoby, które bez celu błąkają się w różnych miejscach. Nie wahajmy się zadzwonić w takich sytuacjach na numer alarmowy. Nasza pomoc może okazać się nieoceniona. Tak też było wczoraj. Dzięki czujności i reakcji mieszkańca policjanci pomogli zagubionemu 75-latkowi bezpiecznie dotrzeć do domu.

O starszym panu, który się zagubił, powiadomił 9 listopada kędzierzyńsko-kozielską policję jeden z mieszkańców. Zgłaszający, widząc błąkającego się przy jednej z ulic na osiedlu Lenartowice starszego niewidomego mężczyznę, zareagował i zadzwonił na numer alarmowy.

Na miejsce skierowano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze ustalili, że niewidomy i głuchoniemy senior, który dodatkowo miał problemy z poruszaniem, zagubił się i nie potrafił wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość oraz adres zamieszkania. Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji mieszkańca policjanci pomogli 75-latkowi bezpiecznie dotrzeć do domu.

Pamiętajmy, by reagować w sytuacji, gdy widzimy starsze osoby, które bez celu błąkają się w różnych miejscach. Nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy. Nasza pomoc może okazać się nieoceniona. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy niskie temperatury stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób błąkających się po mieście, leżących na ławkach czy chodnikach.

Jeśli mamy w gronie najbliższych kogoś, kto boryka się z chorobami wywołującymi zaniki pamięci, warto go przygotować na wypadek zaginięcia. Dobrze jest wyposażyć taką osobę w telefon komórkowy oraz kartkę z numerem do kogoś bliskiego. Warto również wiedzieć, jakie ta osoba ma zwyczaje i miejsca, które lubi odwiedzać.

Źródło: KPP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe