Uczniowie z kozielskiego liceum w finałach ogólnopolskich konkursów

  • 24.11.2021, 10:08
  • Źródło: I LO
Uczniowie z kozielskiego liceum w finałach ogólnopolskich konkursów
Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Ekobohaterzy”. Z kolei Aleksandra Pytlik zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Fotoekoblog”.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs, organizowany przez Główny Instytut Górnictwa, objęty patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odbył się w Katowicach 19 listopada.

W konkursie wzięło udział ponad 60 drużyn z całej Polski, którzy zmagali się z różnymi zadaniami, WebQuestami i planowali kampanię społeczną. Do ścisłego finału przeszło osiem ekip w tym kozielski Ekosienkiewicz. Przed finalistami postawiono najtrudniejsze zadanie, czyli realizację zaplanowanej kampanii społecznej, a także sprawozdawczość finansową i merytoryczną z całego przedsięwzięcia.

I LO reprezentowali uczniowie klasy III cg: Marta Stasiak, Jakub Ziober, Nikola Golisz, Aleksandra Pytlik, Dorota Wołochowska, Natalia Kupka, Vanessa Buchta, Marta Zapalska i Tomasz Orlik. Opiekun Karina Sobota. Grupa zaplanowała i przeprowadziła kampanię społeczną pn. „Nie bądź samolubem, gospodaruj z rozumem”. Za dotarcie do finału otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a szkoła tablicę interaktywną.

Podczas gali w Katowicach odbyło się również oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w innym konkursie na najlepszy Fotoekoblog, który zorganizował Główny Instytut Górnictwa. Jego zwycięzcą została Aleksandra Pytlik z I LO, za co otrzymała cenne nagrody rzeczowe, a szkoła wyposażenie ekopracowni.

Źródło: I LO

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe