Kozielska Scena Debiutów. Trzydniowy festiwal wokalny w Kędzierzynie-Koźlu

  • 24.11.2021, 16:53
  • Ł
Kozielska Scena Debiutów. Trzydniowy festiwal wokalny w Kędzierzynie-Koźlu… Laureaci poprzedniej edycji Kozielskiej Sceny Debiutów
Po rocznej przerwie wraca Kozielska Scena Debiutów. To konkurs dla młodych wokalistów, którzy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych. Trzydniowy festiwal w Kędzierzynie-Koźlu zakończy się galą finałową, podczas której wystąpi Anna Serafińska.

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta i Miejski Ośrodek Kultury potrwa trzy dni. Rozpocznie się 26 listopada warsztatami dla uczestników konkursu oraz próbami w towarzystwie orkiestry festiwalowej, które odbywać się będą w Domu Kultury „Koźle”. Następnego dnia, również w ośrodku przy ul. Skarbowej, rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Wokaliści rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych: 7-14 lat oraz 15-24 lata. Konkurs od godz. 12.30. Wstęp wolny.

Uczestnicy wybrani zostali przez radę artystyczną festiwalu na podstawie nadesłanych materiałów. Mile widziane były interpretacje polskich klasyków, takich jak: Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Jacek Cygan, Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki, Jerzy Wasowski itp.

Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne i rzeczowe oraz statuetki: Złoty, Srebrny i Brązowy „Koziołek” w poszczególnych kategoriach. A nagrodą główną będzie Grand Prix Festiwalu.

Gala finałowa odbędzie się w Domu Kultury „Chemik” 28 listopada o godz. 16. Najpierw ogłoszenie wyników konkursu i koncert laureatów. Na finał recital piosenkarki jazzowej Anny Serafińskiej. Na koncie ma sześć albumów solowych. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talent show, m.in. „Idol”, „Jak Oni Śpiewają” czy „The Voice of Poland” oraz „Aplauz, Aplauz”.

Wejściówki na koncert galowy kosztują 40 zł i 30 zł (balkon) i są do kupienia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz on-line poprzez stronę Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe