To tutaj ludzie kupują wymarzone choinki na święta. Drzewka z Radoszów coraz częściej goszczą w naszych domach

  • 30.11.2021, 14:00
  • ART
To tutaj ludzie kupują wymarzone choinki na święta. Drzewka z Radoszów…
Przekonały się o tym już tysiące klientów. Drzewka, które wyrastają na plantacji w niewielkiej miejscowości Radoszowy w gminie Pawłowiczki, z roku na rok coraz chętniej są wybierane jako ozdoby domów w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kupują je zarówno mieszkańcy Opolszczyzny, ale też województwa śląskiego, głównie z Raciborza.

- Nasza plantacja istnieje od 2009 roku. Wtedy posadziliśmy pierwsze świerki pospolite. W następnych latach rozszerzyliśmy uprawę o świerk kłujący i jodłę kaukaską. Ludzie kupują u nas wymarzone choinki na święta. Gdy już wybiorą swoje drzewko, ścinamy je i przygotowujemy do transportu lub dostarczamy bez dodatkowych opłat pod wskazany adres. Drzewko można zamówić też w specjalnej doniczce - opowiada Jadwiga Wieczorek, właścicielka plantacji.

Pierwsi klienci zgłaszają się po świąteczne drzewka już w połowie listopada.

- Wtedy z reguły dokonują rezerwacji wybranego okazu, a odbierają bezpośrednio przed świętami lub my przywozimy drzewko tam, gdzie klient sobie życzy - wyjaśnia Jadwiga Wieczorek.

W tym roku, po raz pierwszy, drzewka z Radoszów będzie można kupić w Kędzierzynie-Koźlu. Już 6 grudnia otwarte zostanie specjalne stoisko na parkingu obok Domu Kultury "Chemik" przy alei Jana Pawła II 27.

Plantacja w Radoszowach znajduje się przy ulicy Głównej 10. Drzewka można zamówić też dzwoniąc pod numer tel. 503 894 369 lub 503 894 248, ale właściciele zdecydowanie wolą kiedy klient sam wybierze drzewko, które najbardziej mu się spodoba.

Oprócz pięknej choinki, każdy otrzymuje fachowe i ciekawe porady, co zrobić, żeby nie „sypała się” i wytrzymała nawet kilka miesięcy!

- Znamy przypadki, kiedy nasze drzewka były wyrzucane dopiero w marcu i to tylko dlatego, że ktoś nie chciał, żeby dłużej stały w domu - zaznacza Jadwiga Wieczorek.

ART

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe