Reklama
czwartek, 2 lipca 2026 06:15
Reklama
Reklama
Reklama

Skontrolowano jakość paliwa na stacjach w Kędzierzynie-Koźlu

Pięć stacji paliw z naszego powiatu było przedmiotem kontroli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Inspekcji Handlowej w 2021 roku.
Skontrolowano jakość paliwa na stacjach w Kędzierzynie-Koźlu
Na stacji Orlen przy ul. Kozielskiej skontrolowano jakość oleju napędowego

W ubiegłym roku w całej Polsce kontrolerzy pojawili się łącznie u 940 przedsiębiorców. Do badań laboratoryjnych przekazano 489 próbek paliw, z czego 6,9 proc. nie spełniało wymagań jakościowych.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kontrole przeprowadzono na pięciu stacjach. Wszystkie próbki zostały dobrze ocenione. W Koźlu skontrolowano stację Lotos Optima oraz Orlen. W pierwszym przypadku sprawdzono benzynę 95, w drugim benzynę 98. Na stacji BP przy ul. Wyspiańskiego dobrze oceniono LPG, natomiast na stacji Orlen przy ul. Kozielskiej w Kędzierzynie oraz Grotrans w Korzonku zbadano olej napędowy. Również w tych przypadkach kontrolerzy nie mieli zastrzeżeń do pobranych próbek.

Inspekcja Handlowa sprawdza działalność przedsiębiorców pod kątem wypełniania obowiązków związanych z wystawianiem świadectw jakości paliw. Monitoruje, czy paliwa stałe spełniają wymagania jakościowe określone w przepisach oraz czy wartości wynikające ze świadectwa jakości są zgodne ze stanem faktycznym. Kontrole Inspekcji Handlowej są prowadzone na podstawie zlecenia prezesa UOKiK oraz na podstawie sygnałów dotyczących niewłaściwej jakości paliw. Informacje te pochodzą m.in. od konsumentów, z policji i CBŚ oraz z wyników poprzednich kontroli.

W większości przypadków inspektorzy nie stwierdzili naruszeń. Na podmioty, które nie wypełniały obowiązków, zostały nałożone kary administracyjne. Inspektorzy Inspekcji Handlowej stwierdzili również uchybienia w sposobie wystawiania świadectw, tj. braku informacji o systemie certyfikacji, błędnie podanym rodzaju paliwa stałego, braku daty i miejsca wystawienia świadectwa jakości oraz braku podpisu. Upomniani przedsiębiorcy dostosowywali świadectwa jakości do obowiązujących przepisów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jo achim Treść komentarza: Kolejny kierowca z wschodu porzuca auto i gmina, miasto zapłaci. A tak naprawdę to my zapłacimy za takie wraki. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 21:01 Źródło komentarza: Porzucone auto przy akwenie Dębowa. Wójt ma apel do właściciela Autor komentarza: Tutek Treść komentarza: Opiekun odpowiada za swoje psy i kropka. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 20:45 Źródło komentarza: Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację Miłosza pogryzionego przez dwa owczarki niemieckie Autor komentarza: Monika i Ania Treść komentarza: Panie Wołyniec wstyd, pan się tylko lansuje. A co z osiedlem Kuźniczki? Myśli pan, że bule, ciastkomat, festyny załatwiają sprawę. Osiedle się rozwija potrzebny duży sklep, żłobek, przedszkole. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 19:41 Źródło komentarza: Kto pozwolił na wiec przy szkole i obecność wojska? KO stawia pytania po wizycie Grzegorza Brauna Autor komentarza: Jasnowidz Treść komentarza: Przy podobnej cenie dolara 3,7 i notowaniach ropy około 70 $ za tego okropnego Obajtka paliwo tankowalismy w cenie +/- 5,60/l. Na całe szczęście " mądry naród" odsunął tych ludzi od władzy... Volenti non fit iniuria. Pozdrawiam rozumnych. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 18:57 Źródło komentarza: Ceny paliw mocno w górę. Sprawdzamy, ile zapłacimy za tankowanie w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Brawo Piotruś ciocia dumna z Ciebie tak trzymaj Data dodania komentarza: 1.07.2026, 17:23 Źródło komentarza: Buduje niezwykłe więzi z pacjentami. Po śmierci przychodzą się z nim pożegnać i dziękują za opiekę Autor komentarza: Alina Treść komentarza: Ale sonda jest dla wszystkich. Niech zawiera głosy przeciwników i sympatyków Brauna. Policzmy się. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 15:42 Źródło komentarza: Zawiadomienie do prokuratury po uroczystości z udziałem Brauna. Sabina Nowosielska komentuje sprawę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna