czwartek, 9 maja 2024 12:50

Pokazali klasę na mistrzostwach Opolszczyzny. Zdobyli 16 medali!

Nasi młodzi lekkoatleci w czołówce województwa. Podczas niedawnych mistrzostw Opolszczyzny zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle pokazali prawdziwą klasę zajmując miejsca na podium w wielu dyscyplinach. Po medale sięgnęli zarówno juniorzy, jak i młodzicy.
  • Źródło: Urząd miasta

8 złotych, 4 srebrne i tyle samo brązowych krążków padło łupem naszych młodych sportowców podczas Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce. Najlepiej poszło juniorom. Podopieczni Andrzeja Saczki w kategorii U18 i U20 aż 10 krotnie wzywani byli do dekoracji. Marcin Kałwak (U20) wygrał skok w dal i był drugi w skoku wzwyż, a jego kolega klubowy Dominik Wala (U20) był najlepszy w skoku wzwyż. Mateusz Świstek (U18) zajął pierwsze miejsce w konkursach pchnięcia kulą i rzutu dyskiem. Z kolei Tomasz Harz (U18) nie dał szans rywalom w skoku wzwyż i zajął trzecie miejsce w trójskoku, natomiast Arkadiusz Halek (U18) zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem i brązowy w pchnięciu kulą. Damian Stress w biegu na 1500 m na mecie zameldował się jako drugi.

Doskonałą formą błysnęli także młodsi zawodnicy startujący w kategoriach U12 i U14. Dwa złote medale wywalczył Jakub Jastrząbek, który uzyskał najlepsze wyniki w skoku w dal ze strefy i w biegu na 60 m. Brązowy krążek w skoku w dal ze strefy zdobyła Tessa Cotowic. Kacper Murawski może się za to pochwalić złotem za skok wzwyż, Jędrzej Żarski srebrem w wieloskoku, a Oliwier Świstek brązem w pchnięciu kulą.