sobota, 11 maja 2024 08:27

Medale uczniów z PSP nr 11 i 19 w mistrzostwach województwa

W Głubczycach odbył się turniej finałowy wojewódzkich igrzysk dzieci w minibadmintonie. Medale w tej imprezie zdobyli młodzi zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla.

Do rywalizacji o medale przystąpili najlepsi uczniowie badmintoniści z całego województwa. Nasze miasto miało silną reprezentację, złożoną z uczniów Publicznych Szkół Podstawowych nr 11 i 19. Najlepiej spisała się Kinga Paćko z PSP 19, która w finale kategorii wiekowej U-9 pokonała Zuzannę Krzysztoń z PSP Komprachcice 2:1 (9:11, 11:9, 11:7). W tej samej grupie wiekowej brązowy medal zdobyła Bianka Barczak z PSP 11. Maria Mikołajczyk z PSP 19 odpadła w ćwierćfinale.

Wśród chłopców dziewięcioletnich najlepiej z naszych wypadł Wiktor Kiebzak z PSP 11, który zajął trzecie miejsce. W zawodach startowali także: Marcel Wiesiołek, Piotr Machulak i Paweł Mrozek z Jedenastki oraz Kacper Krzemiński z PSP 19.

W starszej grupie wiekowej (U-11) kędzierzynianie również stanęli na podium. Natalia Paras z PSP 19 wywalczyła srebrny krążek, a Oskar Żyra z PSP 11 uplasował się na trzeciej pozycji. W turnieju finałowym jedenastolatków zagrali również: Alicja Mazur, Michalina Falińska i Mikołaj Kuchajewicz z PSP 11 oraz Zoja Saniawa, Hanna Grabowska, Goran Biderman, Oskar Domalewski i Adam Paćko z PSP 19.

Wszyscy nasi medaliści to na co dzień zawodnicy MMKS-u. Mistrzynią województwa w kategorii U-11 została również badmintonistka kędzierzyńskiego klubu, utytułowana Oliwia Szczerska, uczennica Sportowej Szkoły Podstawowej w Krapkowicach.