Reklama
czwartek, 26 marca 2026 21:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kozielscy licealiści najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy. ZDJĘCIA

Etap rejonowy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzono dziś (24 kwietnia) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Zwycięzcami tego etapu okazała się drużyna ratownicza z kozielskiego ogólniaka.
  • Źródło: PCK
Kozielscy licealiści najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy. ZDJĘCIA

Wszystkie szkoły ponadpodstawowe naszego miasta walczyły o zwycięstwo. Rywalizacja była zacięta, a o tym które placówki znalazły się na podium decydowały dosłownie pojedyncze punkty.

Pięcioosobowe drużyny musiały przejść test teoretyczny i trzy scenki urazowe z pozorantami. W ocenianiu drużyn wzięło udział 10 sędziów: instruktorów pierwszej pomocy PCK oraz strażaków z OSP i PSP. 

Ostatecznie I m zajęła drużyna ratownicza z I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu, II miejsce przypadło Zespołowi Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu, a trzecie zdobyło II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu.

 Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz rejon w etapie okręgowym, który odbędzie się w maju w Opolu. Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i wszystkim gratulujemy. Sponsorom dziękujemy za ufundowanie pucharów, nagród i poczęstunku - czytamy na facebookowym profilu Oddziału Rejonowego PCK w Kędzierzynie-Koźlu.

Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Paweł Masełko. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: O jaka szkoda uciekają z miasta możliwości nic dziwnego wszystko pada ale wyrastają koziołki.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 17:18Źródło komentarza: Dane „Wspólnoty” pokazują skalę wyludniania regionuAutor komentarza: Mundi69Treść komentarza: Swiat stanąl na glowie kiedys na stany depresyjne byla dyscyplinka w postaci pasa i praca i nikt nie narzekał nad swoim losem . Dzisiaj glosniej cos powiesz to malolaty zamykaja sie w sobie. Moj Boże..Co bedzie za kilka lat???Data dodania komentarza: 26.03.2026, 17:14Źródło komentarza: Dyżurny z kędzierzyńsko-kozielskiej policji pomógł uratować życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnymAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Bezdzietni powinni płacić większe podatki i mam na to dobre argumenty. Ida na emeryturę która będzie pochodziła z wpłat pracujących naszych dzieci. poświęcamy swój wysiłek i zasoby na posiadanie i wychowanie dzieci. Bezdzietni zerwali umowę społeczną więc mają płacić wyższe podatkiData dodania komentarza: 26.03.2026, 16:00Źródło komentarza: Dane „Wspólnoty” pokazują skalę wyludniania regionuAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Korporacja bobas ciągle przegrywa z firmą szczeniaczek. Kobiety dały sobie wmówić że nie ma nic ważniejszego niż kariera, że nie będzie nic ważniejszego niż kariera i że nie może być nic ważniejszego niż karieraData dodania komentarza: 26.03.2026, 15:54Źródło komentarza: Dane „Wspólnoty” pokazują skalę wyludniania regionuAutor komentarza: Mieszkaniec_KKTreść komentarza: Popieram, jaki radny takie pomysły...Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:50Źródło komentarza: Mieszkaniec proponuje „odbetonowanie” ul. Kozielskiej. Chodzi o zieleń przy parkingu MZKAutor komentarza: KrisTreść komentarza: Firma MZK to nie kiosk ruchu że można przewieźć w dowolne miejsce .Data dodania komentarza: 26.03.2026, 13:44Źródło komentarza: Mieszkaniec proponuje „odbetonowanie” ul. Kozielskiej. Chodzi o zieleń przy parkingu MZK
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna