niedziela, 2 sierpnia 2026 05:55
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama

Następcy Śliwki i Kaczmarka w Kędzierzynie-Koźlu

Siatkarska kadra Polski U22 trenuje w Kędzierzynie-Koźlu. Biało-Czerwoni pod okiem Dariusza Luksa, przygotowują się do Mistrzostw Europy, które w lipcu odbędą się w Holandii. Podczas zgrupowania nasi reprezentanci oprócz zajęć na siłowni, sauny i treningu w hali sportowej rozegrają także trzy mecze kontrolne z Czechami. Pierwsze spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami odbędzie się w piątek (07.06) o godzinie 18:00, a kolejne w sobotę i w niedzielę (08-09.06) o 16:00.
  • Źródło: Urząd miasta
Następcy Śliwki i Kaczmarka w Kędzierzynie-Koźlu

Warto zaznaczyć, że w składzie Siatkarskiej Reprezentacji Polski U22 gra młodszy brat wieloletniego reprezentanta ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Aleksandra Śliwki, Piotr.

Nasi juniorzy od 9 do 14 lipca zagrają w Holandii (Groningen/Apeldoorn) o medale mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Rywalami w grupie pierwszej będą zespoły gospodarzy Węgier i Hiszpanii. W drugiej zagrają Włosi, Francuzi, Portugalczycy i Czesi. Biało-Czerwoni kwalifikację wywalczyli w kontynentalnych eliminacjach w Kosowie w lipcu 2023 roku.

Kadra U 22 ma za sobą zgrupowanie w Zakopanem. Tym razem polski zespół zagra sparingi w Kędzierzynie-Koźlu. Trzy razy od 7 do 9 czerwca zmierzy się z Czechami. 

13 czerwca juniorzy odlecą do Francji na kolejne trzy spotkania kontrolne, które zaplanowano od 15 do 17 czerwca. Następnego dnia po ostatnim meczu ekipa wróci do kraju.

W porównaniu ze zgrupowaniem w Zakopanem w składzie kadry nie ma Aleksandra Czerwińskiego, Jakuba Zimoląga i Adama Horoszkiewicza. - Dziękuję im bardzo za dotychczasową współpracę. Ich trud na pewno przyda się drużynie, podobnie jak trenera współpracującego w Zakopanem Konrada Kotlarskiego - powiedział Dariusz Luks. Tego ostatniego w Kędzierzynie-Koźlu zastąpił Adam Lewko.

Kadra U22 mężczyzn trenująca w Kędzierzynie-Koźlu

Rozgrywający:
Marcel Bakaj, Damian Bieliński, Kajetan Kubicki

Atakujący:
Tytus Nowik, Igor Zawadzki

Środkowi:
Aleks Kłysz, Mateusz Kufka, Jakub Majchrzak, Jakub Nowak, Maciej Zając

Przyjmujący:
Stanisław Chaciński, Dominik Czerny, Bartosz Grzona, Radosław Puczkowski, Kamil Szymendera, Piotr Śliwka

Libero:
Maksymilian Granieczny, Maksym Kędzierski

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Dariusz Luks - trener
Konrad Cop - II trener
Jakub Radomski - trener przygotowania motorycznego
Tomasz Kuciapiński - fizjoterapeuta
Krzysztof Makaryk - statystyk
Michał Seeman - lekarz
Mateusz Brela - psycholog
Adam Lewko - trener współpracujący
 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Eugeniusz Treść komentarza: No coś podobnego, dopiero tydzień temu był artykuł, że już WOT w Sławięcicach powstaje,i to jest pewne:) Nic nie jest pewne,a raczej mało prawdopodobne. Nauczcie ludzi reagowania kryzysowego, zachowań w razie zagrożeń, co znaczą sygnały alarmowe ( różne przecież), przywróćcie OC. Schrony, magazyny... Garstka młodych ludzi, którzy wstępują do WOT,po to by mieć na wakacje czy inne drobne wydatki nie zagwarantuje bezpieczeństwa, nie ochroni przed powodzią, skażeniem czy pożarem... Data dodania komentarza: 31.07.2026, 22:57 Źródło komentarza: Czekamy na konkrety w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: LUKASZ Treść komentarza: Opowiastki wójta to nie żaden przełom. Wał który przeciekł 2 lata temu, tak jak worki z piaskiem układała straż, tak leżą po dziś dzień. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:53 Źródło komentarza: Dziergowice zyskają ochronę przed wielką wodą. Rozmowa z wójtem Krzysztofem Ficoniem Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Mam takie krzesło z firmy Kulik i się sprawdza. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:47 Źródło komentarza: Ergonomiczne krzesło w biurze: klucz do komfortu i efektywności Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Robiłoś wcześniej w kędzierzyńskich azotach? Pytam, bo jak azotowiec chce sobie polepszyć i idzie gdzie indziej, to już po pierwszym dniu opowiada, że trafił do obozu pracy Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:29 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Wszystko jest halo. Kiedyś przypałętał się za mną pies do domu, więc go wziąłem bo było szkoda zostawić na noc. Fakt znalezienia psa zgłosiłem do lokalnej rozgłośni radiowej. To samo zrobiła właścicielka tego samego psa – ona do tego samego radia zgłosiła fakt zgubienia psa. Spikerzy z radia codziennie odczytywali te ogłoszenia kilkakrotnie, ale nie połączyli kropek. Psisko trzymałem, karmiłem i wyprowadzałem na spacery trzy dni, a właścicielka znalazła się nieoczekiwanie jak wyszedłem z psem na kolejny spacer – okazało się że mieszka blok obok i tak wpadliśmy na siebie. Tu jest Polska. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:09 Źródło komentarza: Miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. 30-latek wpadł podczas kontroli Autor komentarza: tw Treść komentarza: Lokalna komuna kompletnie nic nie jarzy Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:06 Źródło komentarza: Czekamy na konkrety w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej w Kędzierzynie-Koźlu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna