piątek, 5 grudnia 2025 07:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Medale mistrzostw Polski dla pływaków z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

Zawodnicy Swim Team MOSiR wstrzelili się z formą na najważniejszą imprezę w sezonie. 16 finałów i aż 5 medali - to dorobek wspaniałej siódemki pływaków z Kędzierzyna-Koźla podczas Mistrzostw Polski Juniorów.
  • Źródło: Urząd miasta
Medale mistrzostw Polski dla pływaków z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

Co ciekawe zawody rozgrywane były w dwóch oddalonych od siebie o 250 kilometrów miastach. 14-latkowie startowali w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast 15-latkowie ścigali się w basenie w Oświęcimiu. Rywalizacja była ogromna, bo na obu imprezach do wody wskoczyło 1157 zawodników reprezentujących blisko 200 klubów z całego kraju.

Ogromna konkurencja nie zrobiła jednak wrażenia na Izabeli Gacy. 14-latka zdobyła tytuł podwójnego mistrza Polski na dystansach 100 i 200 metrów i dodała do tego jeszcze srebro na 50 metrów - wszystko stylem grzbietowym.  Jej rówieśniczka Olga Matyjasek zajęła z kolei trzecie miejsce na 200 metrów stylem zmiennym. Brązowym krążkiem może pochwalić się także 15-letnia Lena Kużaj, która wywalczyła go na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

W drużynie Swim Team MOSiR pływali także Diana Emerling, Mateusz Kuterski, Michał Steier i Oskar Tymoczko. Trenerem naszej kadry jest Ewelina Deneka.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama