Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 07:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strażacy nie próżnują. Odwiedzili kolejną grupę seniorów z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

Na zaproszenie Domu Dziennego Pobytu nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu oraz Koła Seniora w Kędzierzynie-Koźlu w czwartek (20 lutego) druh z Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przeprowadził prelekcję, której tematem przewodnim był tlenek węgla potocznie nazywany czadem.
  • Źródło: KP PSP
Strażacy nie próżnują. Odwiedzili kolejną grupę seniorów z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

Słuchaczom „Naszego Domu” przedstawiono skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny. Wskazano objawy jakim towarzyszy zatrucie tlenkiem węgla. Uświadomiono na co zwracać uwagę, aby zapobiegać powstawaniu czadu w budynkach mieszkalnych. Zachęcono do instalowania czujek tlenku węgla i czujek dymu w swoich domach.

Dodatkowo przedstawiono, jak ważną kwestią jest dokonywanie okresowych przeglądów instalacji użytkowych znajdujących się w budynkach mieszkalnych tj. elektrycznej, odgromowej, gazowej, a przede wszystkim przewodów kominowych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama