sobota, 6 grudnia 2025 06:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Te zdjęcia to nie lada gratka dla miłośników historii z całego powiatu

W sieci dostępnych jest 2245 zdjęć ze zbiorów Muzeum w Gliwicach, które przedstawiają stare fotografie z różnych miejsc na terenie całego Śląska. Niektóre z nich to prawdziwe perełki.
Te zdjęcia to nie lada gratka dla miłośników historii z całego powiatu
Kościół ewangelicki w Koźlu

Nie brak tam również archiwalnych zdjęć oraz grafik z terenu dzisiejszego Kędzierzyna-Koźla oraz innych miejscowości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 

Warto się z nimi zapoznać w poniższej galerii. 

Dom modlitewny w Pawłowiczkach
Domek myśliwski Kozielawa w Starej Kuźni 1925 r.
Grafika E. Knippla - Miedary k. Blachowni Śląskiej
Grafika oblężenie Koźla 
Grafika oblężenie Koźla 
Kapliczka drewniana w Miejscu Odrzańskim 1923 r.
Kapliczka w Kłodnicy
Kazamata w Koźlu 
Kazamata w Koźlu
Klisza szklana - litografia E. Knippla - Sławięcice 
Kościół drewniany w Gościęcinie - wnętrze 1940 r.
Kościół drewniany w Gościęcinie - wnętrze 1940 r.
Kościół drewniany w Gościęcinie - wnętrze 1940 r.
Kościół drewniany w Gościęcinie - wnętrze 1940 r.
Kapliczka drewniana w Kotlarni 1923 r.
Kościół ewangelicki w Koźlu 1923 r.
Kościół murowano-drewniany w Kędzierzynie 1913 r.
Kościół w Grudyni Wielkiej
Kościół w Kłodnicy  - wnętrze
Kościół w Kłodnicy
Kościół w Kłodnicy
Kościół w Koźlu - wnętrze
Kościół w Sławięcicach
Kościół w Sławięcicach
Obraz w kościele w Gościęcinie
Pałac w Sławięcicach
Pałac w Sławięcicach
Pałac w Sławięcicach
Pawilon ogrodowy w Sławięcicach 
Rzeźba w parku w Sławięcicach
Pomnik w Koźlu 
Pomnik w Koźlu 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: vituTreść komentarza: o to to, pszenica w magazynach jest do wysuszenia.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 20:10Źródło komentarza: Młodzieżowe debaty na temat Unii Europejskiej z udziałem uczniów II LOAutor komentarza: RafTreść komentarza: W skali od 1do 10 daje 1 za 5.12.2025,nagłośnienie zero, atrakcje zero, dobrze że kebab był otwarty można było coś zjeść przed 18Data dodania komentarza: 5.12.2025, 18:32Źródło komentarza: Tradycyjne rozświetlenie choinki na rynku w Koźlu nastąpi 5 grudniaAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Wmawiają młodym gniewnym durnoty tak jak głupiemu społeczeństwu tvp, tvn i inne ścieki. Może czas otworzyć oczy komu służą tak naprawdę sekty KałO&PiS ? I kto i jakie interesy na prawdę ma w U.E. ? Stosunek U.E do Polski ?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 18:07Źródło komentarza: Młodzieżowe debaty na temat Unii Europejskiej z udziałem uczniów II LOAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: A ty jesteś frajerem roku ! Zmanipulowali cię....Data dodania komentarza: 5.12.2025, 18:02Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: RafTreść komentarza: Ale żeby nie można było kupić przed 18 jakiegoś posiłku, bo wszystko od 18 to parodia ,choinka sztuczna, 1/10 tego co w OpoluData dodania komentarza: 5.12.2025, 17:59Źródło komentarza: Tradycyjne rozświetlenie choinki na rynku w Koźlu nastąpi 5 grudniaAutor komentarza: greegTreść komentarza: do uczciwej roboty by się wzięliData dodania komentarza: 5.12.2025, 15:59Źródło komentarza: Młodzieżowe debaty na temat Unii Europejskiej z udziałem uczniów II LO
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna