piątek, 5 grudnia 2025 10:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ruszają rozgrywki piłkarskie. Chemik i PoRaWie grają w Pucharze Polski

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon rozgrywek w niższych ligach piłkarskich, gdzie występują ekipy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Pierwsze na murawę wybiegną drużyny grające w Pucharze Polski.
Ruszają rozgrywki piłkarskie. Chemik i PoRaWie grają w Pucharze Polski
Zespół z Kędzierzyna-Koźla podejmie na stadionie "Kuźniczka" zwycięzcę ubiegłorocznej edycji rozgrywek na szczeblu wojewódzkim

Źródło: TS Chemik

Pierwsze mecze Pucharu Polski 2026/2027 na szczeblu wojewódzkim rozegrane zostaną 2 sierpnia o godz. 17. Drużyny z naszego powiatu mają trudnych rywali. Chemik Kędzierzyn-Koźle podejmie na stadionie "Kuźniczka" czwartoligową Małąpanew Ozimek. To zwycięzca ubiegłorocznej edycji rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Hutnicy w finałowym meczu pokonali Polonię Nysa po serii rzutów karnych. Oprócz sportowych emocji na kibiców, którzy pojawią się w sobotę na obiekcie przy ul. Grunwaldzkiej, czekać będzie strefa gastronomiczna, a dla najmłodszych darmowe dmuchańce i wata cukrowa. Podopieczni trenera Mateusza Sadyka w okresie przygotowawczym rozegrali trzy sparingi. Najpierw pokonali Naprzód Ujazd Niezdrowice 8:1, później przegrali z Unią Racibórz 0:3, a na koniec zremisowali z Naprzodem Jemielnica 1:1. Chemik rywalizację w lidze okręgowej rozpocznie 9 sierpnia na wyjeździe z LKS-em Union Ujazd, a na stadionie "Kuźniczka" zaprezentuje się 12 sierpnia o godz. 18, gdy podejmie Unię Krapkowice.

Pierwsza drużyna z Większyc swój mecz pucharowy zagra w Oleśnie, a rezerwy PoRaWia podejmą Orła Źlinice na stadionie przy ul. Raciborskiej. Tydzień później (9 sierpnia) rozpocznie się rywalizacja o punkty na boiskach BS Leśnica IV ligi, gdzie nasz powiat ma tylko jednego reprezentanta. PoRaWie poprzedni sezon zakończyło na 11. miejscu, a kibice liczą, że teraz będzie lepiej. Zespół poprowadzi nowy szkoleniowiec, Andrzej Orzeszek. To były piłkarz Górnika Zabrze i Szombierek Bytom z bogatym dorobkiem trenerskim. Pracował m.in. w takich klubach, jak choćby: Zagłębie Sosnowiec, Stal Rzeszów, Hetman Zamość, Polonia Bytom czy MKS Kluczbork. Ostatnio miał dłuższą przerwę, ale teraz wraca na piłkarskie boiska w barwach PoRaWia. W pierwszej kolejce zespół ten zmierzy się na wyjeździe z Polonią Karłowice. Przed własną publicznością wystąpi 12 sierpnia o godz. 18, gdy podejmie rywali z Namysłowa.

Pozostałe pary pucharowe: MKS Gogolin – LZS Domaszkowice, LZS Adamietz Kadłub – LZS II Starowice Dolne, Stal II Brzeg – Ruch Zdzieszowice, LZS Skorogoszcz – KS Twardawa, Polonia Głubczyce – LKS Union Ujazd, LZS Mechnice – Śląsk Łubniany, Motor Praszka – Odra II Opole, Orzeł Branice – LZS Starościn, LZS Kuniów – Stal Zawadzkie, LZS Racławiczki – Fortuna Głogówek, GKS Grodków – Piast Strzelce Opolskie, Chrząszcz Chrząszczyce – TOR Dobrzeń Wielki, 1.FC Chronstau-Chrząstowice – Naprzód Jemielnica, Start Jełowa – Polonia Karłowice, Sokół Niemodlin – Czarni Otmuchów, Pogoń Prudnik – Victoria Żyrowa, Otmęt Krapkowice – KS Krasiejów, Skalnik Gracze – Start Namysłów, Unia Kolonowskie – Victoria Chróścice, Polonia Prószków-Przysiecz – GKS Głuchołazy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieście
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna