Reklama
piątek, 8 maja 2026 16:39
Reklama
Reklama nad jeziorkiem kobylice
Reklama

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pojechali na zaprzysiężenie Prezydenta RP Karola Nawrockiego

W środę, 6 sierpnia, punktualnie o godz. 4:00 rano, z Kędzierzyna-Koźla do Warszawy wyruszył autokar z członkami Klubu Gazety Polskiej oraz sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, by wziąć udział w uroczystości zaprzysiężenia nowego Prezydenta RP, dr. Karola Nawrockiego.
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pojechali na zaprzysiężenie Prezydenta RP Karola Nawrockiego

- To doniosłe wydarzenie rozpoczyna nowy rozdział w historii polskiej prezydentury. Będzie miało charakter wieloetapowy – obejmujący uroczystości państwowe, religijne i wojskowe – podkreśliła Katarzyna Kukolka-Bogocz, szefowa PiS w Kędzierzynie-Koźlu.

Łącznie z całej Opolszczyzny na uroczystość pojechało 10 autokarów.

Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego – najważniejsze punkty programu:
  • 10:00 – Ślubowanie w Sejmie RP
    Nowy prezydent złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, a następnie wygłosił orędzie inauguracyjne.
  • 12:00 – Msza Święta w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela
    W intencji Ojczyzny i prezydentury Karola Nawrockiego.
  • 14:00 – Inwestytura na Wielkiego Mistrza Orderów
    W Zamku Królewskim w Warszawie.
  • 15:15 – Uroczyste wejście do Pałacu Prezydenckiego
    Symbolem rozpoczęcia urzędowania przez nowego Prezydenta RP.
  • 16:30 – Przejęcie zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP
    Na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
Jak głosował powiat kędzierzyńsko-kozielski?

Według oficjalnych wyników ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą w poniedziałek, 2 czerwca, zwycięzcą II tury wyborów został Karol Nawrocki – kandydat bezpartyjny, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Zdobył 50,89% głosów, pokonując Rafała Trzaskowskiego (49,11%).

Frekwencja ogólnopolska wyniosła 71,63%, co świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu obywateli w wybór głowy państwa.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim:
  • Rafał Trzaskowski: 57,35%
  • Karol Nawrocki: 42,65%
W samym Kędzierzynie-Koźlu:
  • Trzaskowski: 60,59%
  • Nawrocki: 39,41%
Wyniki w gminach:
  • Bierawa – Trzaskowski: 53,10%
  • Cisek – Nawrocki: 50,41%
  • Pawłowiczki – Nawrocki: 54,92%
  • Polska Cerekiew – Nawrocki: 52,09%
  • Reńska Wieś – Trzaskowski: 56,08%
Frekwencja:
  • W Polsce – 71,63%
  • Województwo opolskie – 62,61%
  • Powiat kędzierzyńsko-kozielski – 60,79%
  • Miasto Kędzierzyn-Koźle – 65,18%
Nowy prezydent ruszy w Polskę

Już 7 sierpnia Karol Nawrocki odwiedzi Kalisz, a dzień później Kolbuszową, prezentując pierwsze projekty ustaw zapowiadane w kampanii. Rozpocznie swoją prezydenturę z silnym mandatem i zapowiedzią bezpośredniego kontaktu z obywatelami.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lokalny 07.08.2025 09:46
Za Gazetą Wyborczą. Konsternacja. Ci co poświęcili młodość. W obalaniu komuny. Przywracali wam wolność. Wy prezydent obłudny. Ci co poświęcili młodość. Aby teraz przy piwie. Wychodziła naiwność. Zdrada właściwie chciwie. Ci co poświęcili młodość. Gang bokserów brał życie*. Solidarności skłonność. Czy wy to naprawicie? Ci co poświęcili młodość. A tu faszyzm wyziera. Trudno pojąć, mamy dość. To Monachium Hitlera. Prezydent z rolki Prezesa toalety. Pasuje do kibolki. Wyciruch niestety. 2025-08-06 almagus Gang bokserów brał życie*. Śmierć Stanisława Pyjasa.

Alina 06.08.2025 22:49
Expose Nawrockiego było genialne. Jestem jego wyborczynią i moja diagnoza jest w 100% zgodna z Jego. Członkom Gazety Polskiej dziękuję za ten wyjazd. Tylko dlatego Zoll, Tusk, Giertych odpuścili. Kochani, patrzcie im na ręce. Chrobry 1025, Nawrocki 2025. Przypadek?

wybory to test IQ 07.08.2025 08:33
zacytuj nam proszę trochę tego geniuszu, a członkom w rzeczy samej dziękujemy za silną postawę i gotowość...

Grzegoprz 07.08.2025 09:59
Wyborczynią, czy po prostu (byłą) pracownicą z syndromem sztokholmskim?

Grzegorz 06.08.2025 17:39
Wszelkie takie próby zapewniania atrakcji osobom upośledzonym intelektualnie są godne pochwały.

Grzegorz 08.08.2025 13:01
Sam jesteś Grzegorz upośledzony.

hania 06.08.2025 12:28
Rzeczywiście klub gazety to nowość ale stado komuchów w stylu komentujących to stały element

Alfons Kołtun I - przezydent RP 06.08.2025 11:18
A w autobusie będzie śpiewanie pieśni patriotycznych czy kościelnych? Najpierw kościelne a po spożyciu już tylko patriotyczne. Cieszę się na Wasze liczne przybycie !!!

John 06.08.2025 09:37
Szkoda mi ich!!!!

Pytanie na śniadanie 06.08.2025 09:34
Serio ktoś poświęca swój czas żeby zobaczyć tych oszołomów. Czy to nakaz frekwencyjny ?

TAK17 06.08.2025 08:54
Tak na poważnie ? To w naszym mieście jest taki klub? Gazety Polskiej , jestem taki zniesmaczony.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z KKTreść komentarza: Strażakom pokonującym pożar w Puszczy Solskiej ludzie z okolicy przynoszą jedzenie i napoje. Czemu tak? W sejmie żarełka i napitków do wyboru, a Oni walczą dla nasData dodania komentarza: 8.05.2026, 11:00Źródło komentarza: Opolskie dziękuje strażakom. Wśród wyróżnionych reprezentanci naszego powiatuAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Kiedy remont odcinka drogi do Azot?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 10:20Źródło komentarza: Prace na drodze Karchów–Borzysławice przebiegają zgodnie z planem. ZDJĘCIAAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: Brawo !!! Zamiast łącznika z kuźniczkami będziemy mieli ławeczki i stojaki na rowery 😭😭😭Data dodania komentarza: 8.05.2026, 07:35Źródło komentarza: Teren przy ul. Jagiellońskiej zostanie zagospodarowany. ZDJĘCIAAutor komentarza: ktośTreść komentarza: W tej szkole uczciwie pracuje wielu wspaniałych nauczycieli, którzy niestety przez takie artykuły muszą znosić niesprawiedliwość.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 21:59Źródło komentarza: Europoseł Grzegorz Braun interweniuje w sprawie uderzonego dziecka w szkole w MechnicyAutor komentarza: nmfghmghTreść komentarza: no ja to bym tam posadził wiatraczka takiego z 40m, albo jepany komodromData dodania komentarza: 7.05.2026, 21:13Źródło komentarza: Teren przy ul. Jagiellońskiej zostanie zagospodarowany. ZDJĘCIAAutor komentarza: SelektaTreść komentarza: Ty się Mech weź za robotę jakąś.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 20:57Źródło komentarza: Europoseł Grzegorz Braun interweniuje w sprawie uderzonego dziecka w szkole w Mechnicy
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna