Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 08:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świadek pomógł zatrzymać pijanego kierowcę w Kędzierzynie-Koźlu

Ponad promil alkoholu stwierdzono u 65-latka, który jechał toyotą. Szybka reakcja świadka i policji być może zapobiegła tragedii w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle
Świadek pomógł zatrzymać pijanego kierowcę w Kędzierzynie-Koźlu

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał 65-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, którego w poniedziałek zatrzymali policjanci drogówki. Mundurowi błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie od świadka, który poinformował, że w centrum miasta porusza się samochód prowadzony przez osobę mogącą być pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia br., w godzinach wieczornych. Do dyżurnego jednostki wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca, który zauważył toyotę jadącą zygzakiem i nieutrzymującą właściwego toru jazdy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci szybko zlokalizowali wskazany pojazd. Za kierownicą siedział 65-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Już podczas pierwszej rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna przyznał, że wypił wcześniej cztery piwa, po czym wsiadł za kierownicę. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 65-latek został doprowadzony do sądu w trybie przyspieszonym. Usłyszał wyrok obejmujący 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywnę w wysokości 3 tysięcy złotych oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu przypomina: każda ilość alkoholu w organizmie kierowcy może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie — nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama