niedziela, 28 czerwca 2026 20:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za czym stoi ta kolejka? Znajomy widok z ulicy Harcerskiej w Kędzierzynie

Kanał historyczny Bunker King chętnie prezentuje - pochodzące z różnych epok - archiwalne zdjęcia z naszego miasta i powiatu. Tym razem możemy podziwiać ulicę Harcerską w Kędzierzynie-Koźlu z okresu PRL-u, który wiele osób kojarzy m.in. z długimi kolejkami, jakie tworzyły się niegdyś przed sklepami.
  • Źródło: Bunker King
Za czym stoi ta kolejka? Znajomy widok z ulicy Harcerskiej w Kędzierzynie

Dziś już chyba trochę zapomnieliśmy o tamtych trudnych czasach i problemach z zaopatrzeniem w podstawowe produkty potrzebne do normalnego funkcjonowania.

Pamiętacie takie kolejki? Zdjęcie to w kontekście zmian ustrojowych, które przeszliśmy, nabiera wyjątkowego znaczenia. Jak powiedział mi autor zdjęcia, Bogusław Rogowski, tym rozchwytywanym i pożądanym towarem mogły być artykuły spożywcze, czyli jakiś wyrób czekoladopodobny, kawa, lub choćby zwykłe szklanki, czy nawet papier toaletowy – napisał na kanale historycznym Bunker King jego twórca Sławomir Wilkowski. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

sierota po PiS 14.08.2025 10:30
Dziecko do pewnego wieku było wtedy w cenie, dawało pierwszeństwo w kolejce. Ach jakie to były dobre czasy dla nas członków Partii, mieliśmy swoje sklepy i deputaty, dodatki, żyło się nam tak dobrze. Po co komu było to zmieniać?? No sami przyznajcie mi rację...

Antek 14.08.2025 09:49
Nie macie czego wspominać? Ile czasu zostało zmarnowane, aby cokolwiek kupić. Publikujcie mądrzejsze wspomnienia.

Widz 13.08.2025 20:35
Z tej strony sprzedawano mięso i wędliny. AGD było na górze. A w środku regały pod ścianami z octem i musztardą.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ylvo Treść komentarza: Stop ukrainizacji Polski ! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:21 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne Autor komentarza: Jasnowidz Treść komentarza: Że też miasto nie dławiło się oburzeniem kiedy na lewackich manifestacjach skandowano gwiazdki... Leninowska dialektyka wiecznie żywa ? Pozdrawiam rozumnych. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 13:23 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne Autor komentarza: Saunaniemistrz Treść komentarza: Nie zapomnijmy dodać, że na Wodnym OKK-u funkcjonuje chyba jedyna w kraju gumowa sauna parowa. Zapraszamy na inhalacje gumą. Prawdopodobnie jest to niezamierzony efekt nieudolnej naprawy, gdzie zamiast dedykowanych rur do saun parowych użyto starej rury z Kamaza. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dziś "Wodne oKKo", a dawniej „Azotor”. Przypomnijmy sobie stary obiekt. ZDJĘCIA Autor komentarza: Postronny Treść komentarza: Pierwszej pomocy udzielali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i im należy chylić czoła za szybką reakcję, proszę doprecyzować w artykule ponieważ piszecie nieprawdę, nie policja udzielała pierwszej pomocy, proszę to sprostować i zweryfikować swoje informacje! Są też świadkowie tego zdarzenia i policji i karetki wtedy jeszcze nie było Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:41 Źródło komentarza: Mężczyzna spadł z wiaduktu kolejowego przy ul. Kozielskiej. Trafił do szpitala Autor komentarza: Szczęść zboże Treść komentarza: Uśmiechnięta brunatna ekipa wraz z przedstawicielem Watykanu, bosz.... widzisz i nie grzmisz... Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:07 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne Autor komentarza: wybory to test IQ Treść komentarza: raczej podaj mi snusa... Data dodania komentarza: 28.06.2026, 12:05 Źródło komentarza: Kontrowersje po wystąpieniu Grzegorza Brauna w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto zapowiada kroki prawne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna