Reklama
sobota, 31 stycznia 2026 08:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców łamiących sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

Zakaz prowadzenia pojazdów dla niektórych to wciąż nie przeszkoda, aby wsiąść za kierownicę. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy mimo sądowych zakazów jechali samochodem. Jeden z nich zlekceważył znak „STOP”, drugi był poszukiwany za grzywny oraz miał przy sobie narkotyki. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
  • Źródło: Policja
Policjanci zatrzymali dwóch kierowców łamiących sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

Źródło: Policja

Do pierwszego zatrzymania doszło w miejscowości Większyce. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zauważyli kierowcę skody, który nie dostosował się do znaku „STOP”. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 37-letni mieszkaniec powiatu posiada obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo odpowie w trybie przyspieszonym.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w centrum miasta. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, którzy pełnili służbę wspomagającą w naszym mieście, skontrolowali 36-letniego kierowcę renault, który również znajdował się za kierownicą pomimo sądowego zakazu. Po sprawdzeniu danych w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna jest także osobą poszukiwaną za nieuiszczone grzywny. Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli przy nim również susz roślinny, którym - jak potwierdziło badanie narkotesterem - była marihuana. Teraz 36-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

Te przypadki pokazują, że pomimo wyroków i zakazów wciąż nie brakuje osób, które lekceważą prawo i ryzykują bezpieczeństwem innych. Policja apeluje - zanim wsiądziesz za kierownicę, upewnij się, że masz do tego prawo. Brak rozsądku może kosztować wolność, a niekiedy nawet życie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Koźlanin 21.10.2025 19:05
Żadne bohaterstwo mają taki obowiązek za to otrzymują nie małe pensje.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TTTreść komentarza: Sprawdzić wszystkie prowadzone sprawy przez tego prokuratura. Ciekawe czy sam to wymyślił itpData dodania komentarza: 30.01.2026, 16:10Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: WiesiekTreść komentarza: A jak mi piec nie odpala, to przyjadą mi rozpalić?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 15:25Źródło komentarza: Straż miejska kontroluje kopciuchy w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: OKKKTreść komentarza: Problem chyba w tym, że to nie są rozmowy z 13 latką, tylko z dorosłą kobietą udającą 13 latkę.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 13:13Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: LucekTreść komentarza: Skontrolować Piastowska 27Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:57Źródło komentarza: Straż miejska kontroluje kopciuchy w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: ALE niech Straż Miejska po zapadnięciu zmroku rusza w teren. OOOO od razu w ciemno może po kolei domy odwiedzać przy światłach w Kłodnicy. Tam jest trójkąt bermudzki tej dzielnicy. Wczoraj ktoś palił plastikiem, jestem przekonany bo znam ten smród. CODZIENNIE jak tylko się ściemni to kłęby gryzącego dymu z każdego domu spowijają okolicę. Nosz to centrum geograficzne miasta a panuje tam mentalne średniowiecze. ZRÓBCIE coś z tym w końcu!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:14Źródło komentarza: Straż miejska kontroluje kopciuchy w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: Bartłomiej PTreść komentarza: Artykuł o jakimś starym gruzie, serio? Nie ma już o czym pisać w tym mieście?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 09:08Źródło komentarza: Jeden silnik, niemal 900 tys. kilometrów i żadnych problemów. Historia VW Caravelle z Reńskiej Wsi
zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna