W sobotę, 27 czerwca 2026 roku, na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostwa Podlasia w Aquathlonie. Wydarzenie zgromadziło zawodników reprezentujących służby mundurowe, a także miłośników sportu z całego kraju.
Organizatorami zawodów byli Stowarzyszenie iSwim Białystok oraz Podlaski Okręgowy Związek Pływacki, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej.
Rywalizacja odbywała się w formule aquathlonu, obejmującej 500 metrów pływania oraz 5 kilometrów biegu. Zawodnicy musieli wykazać się bardzo dobrą kondycją, wytrzymałością oraz umiejętnością szybkiego przejścia pomiędzy obiema konkurencjami.
Bardzo dobrze zaprezentowali się strażacy z Kędzierzyna-Koźla. W konkurencji sztafet, w kategorii A, w której łączna suma wieku zawodników wynosi do 70 lat, mł. ogn. Krzysztof Drózd i st. sekc. Kamil Baron potwierdzili swoją wysoką formę i sięgnęli po 1. miejsce, zdobywając tytuł mistrzów Polski.
Ogromną niespodziankę sprawiła również sztafeta startująca w kategorii B, obejmującej zawodników, których łączna suma wieku przekracza 70 lat. Asp. Waldemar Dendys z KP PSP w Brzegu oraz mł. bryg. Dawid Mehlich z KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu wywalczyli 2. miejsce, zostając wicemistrzami Polski.
Rywalizacja odbywała się w niezwykle trudnych warunkach. Temperatura wody wynosiła 27 stopni Celsjusza, temperatura powietrza sięgała aż 35 stopni, a trasa biegowa miała wymagający, przełajowy charakter.
- Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnych wyników oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej formacji - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.



Napisz komentarz
Komentarze