Przypomnijmy, że do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy ulicy Targowej w Kędzierzynie-Koźlu, którzy alarmowali, że w ich okolicy ma regularnie dochodzić do zakłócania porządku, spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej oraz agresywnych zachowań. Szczególny niepokój wzbudził incydent z 6 lipca, który - według relacji mieszkańców - miał przestraszyć okoliczne dzieci i rodziny. Pisaliśmy o tym tutaj:
Po otrzymaniu wiadomości od czytelników redakcja przekazała sprawę Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, prosząc o potwierdzenie informacji dotyczących interwencji oraz o stanowisko w sprawie zgłaszanych problemów.
Policja potwierdza, że 6 lipca po godzinie 19 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pobudzonego mężczyzny, który miał zakłócać porządek w rejonie ulicy Targowej.
- Skierowani na miejsce funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 20-latka. Z uwagi na fakt, że mężczyzna znajdował się w stanie silnego upojenia alkoholowego, podjęto decyzję o jego zatrzymaniu i doprowadzeniu do jednostki policji celem wytrzeźwienia - informuje młodszy aspirant Klaudia Tokarczyk, specjalista do spraw prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.
Jak przekazała policja, obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające pod kątem wykroczeń, których miał dopuścić się 20-latek. Mieszkańcy w przesłanej do redakcji wiadomości twierdzili, że problem w tym miejscu nie jest jednorazowy. Wskazywali na powtarzające się przypadki zakłócania spokoju, spożywania alkoholu i agresywnych zachowań.
- Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności, skierowano w rejon ul. Targowej wzmożone patrole. Ponadto w najbliższym czasie planowane jest bezpośrednie spotkanie pani komendant komisariatu z mieszkańcami tej ulicy - dodaje mł. asp. Klaudia Tokarczyk.
Przypominamy, że w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa należy niezwłocznie dzwonić pod numer alarmowy 112. Mieszkańcy mogą także zgłaszać powtarzające się problemy dzielnicowemu lub za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Napisz komentarz
Komentarze