czwartek, 25 czerwca 2026 18:50
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sukces uczniów kędzierzyńskiego ogólniaka w Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym

Zorganizowany po raz 53 Międzyszkolny Turniej Fizyczny został oficjalnie zakończony. W wyniku epidemii nie można było przeprowadzić uroczystego finału. O końcowych wynikach zadecydowały więc punkty otrzymane w poprzednich etapach. Pierwsze miejsce oraz tytuł laureata zdobył Krzysztof Wołkonowski! Na wysokich lokatach znalazła się również trójka finalistów: Igor Labocha - VII miejsce, Piotr Cichoń - XIII m miejsce, Szymon Bar - XVII m miejsce. W klasyfikacji drużynowej II Liceum Ogólnokształcące zajęło pierwsze miejsce.
  • Źródło: Marek Słota, Kuratorium Oświaty w Opolu
Sukces uczniów kędzierzyńskiego ogólniaka w Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym

Autor: foto: PIXABAY

Przypomnijmy, 29 lutego 2020 r. odbyły się I i II etap 53 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego, do których przystąpiło 284 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Uczniowie w I etapie rozwiązywali test wyboru zawierający 25 pytań. Na rozwiązywanie testów uczniowie mieli do dyspozycji 75 minut. Ci zawodnicy, którzy uzyskali 12 i więcej punktów mogli przystąpić do etapu II. Uczniowie w II etapie rozwiązywali zadania i pytania o charakterze opisowym. Na rozwiązanie zadań II etapu przeznaczony był czas 90 minut. Odpowiedzi uczniów były sprawdzane i punktowane przez pracowników Instytutu Fizyki UO. Na tym etapie zostało wyłonionych 22 uczniów z najlepszymi wynikami, którzy zostali zakwalifikowani do finału. Ze względu na pandemię, w roku 2020 nie przeprowadzono finału, a wszyscy uczestnicy finału otrzymali tytuł FINALISTY 53 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego. Odpowiedzi uczniów II etapu były oceniane przez Komisję w składzie: dr hab. Ewa Pawelec, prof. UO; dr hab. Wiesław Olchawa prof. UO; dr hab. Adam Bacławski, prof. UO; dr Ireneusz Książek; dr Grzegorz Engel; dr Mariusz Żaba.

W klasyfikacji indywidualnej

I miejsce zdobył  Krzysztof Wołkonowski uczeń Katarzyny Iskra-Kiecanki z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu,
II miejsce zdobył  Kacper Majkowski uczeń Joanny Kędzierskiej z Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich,
III miejsce zdobył Piotr Łazik uczeń Katarzyny Uchańskiej-Łukasik z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
IV miejsce zdobył Mateusz Hurnik uczeń Grzegorza Korbasia z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Opolu
V miejsce zdobył Piotr Zug uczeń Mariusza Jagusia z I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie
VI miejsce zdobył  Bohdan Shveida uczeń Dariusza Kowolika z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku

W klasyfikacji zespołowej:

I miejsce zdobyło II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu,
II miejsce
zdobyło Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II w Opolu,
III miejsce
zdobyło Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich

We wrześniu odbędzie się uroczyste zakończenie turnieju, na którym szkoła otrzyma pamiątkowy puchar.

Gratulujemy!

 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kłodniczanin Treść komentarza: 10 razy tyle wydali na sąsiednią ślepą ulice Nektarową. Dojazd do kilku domów. Wystarczy zapytać kto tam mieszka a dalszą rozmowa będzie nie potrzebna. Szeroka droga z dwoma pasami ruchu, dwa duże chodniki. Dla kilku mieszkańców ale jakich ważnych. Na ulicy miodowej przez kilkadziesiąt metrów nie ma ani jednego chodnika. Ulica Jagiellońska nie ma normalnego chodnika, tylko tor przeszkód. Inne inwestycje są nieistotne. Gdzie łacznik do obwodnicy? Gdzie pomysł na mniejsze korki ? Szybciej dojadę z Kłodnicu do Krapkowic niż do Kędzierzyna. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:44 Źródło komentarza: Zielona przestrzeń przy ul. Jagiellońskiej już po metamorfozie. ZDJĘCIA Autor komentarza: tw Treść komentarza: szajbus Data dodania komentarza: 25.06.2026, 16:41 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: M Treść komentarza: Na front gieroja. Tam tacy odważni są potrzebni. Wypije i atak na ruskich Data dodania komentarza: 25.06.2026, 16:08 Źródło komentarza: Pijany Ukrainiec z Reńskiej Wsi jechał slalomem po DK45. Po pościgu zatrzymali go inni kierowcy Autor komentarza: Jola Treść komentarza: A nie mialo byc 65 tysi? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 16:04 Źródło komentarza: Zielona przestrzeń przy ul. Jagiellońskiej już po metamorfozie. ZDJĘCIA Autor komentarza: Moric Treść komentarza: 120 tys. Za to coś kto to odbierał . "Trawa" to chwasty, krawężniki nie wymienione, 15 cm wybrania ziemi to pracę ziemne? Brak słów. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 15:44 Źródło komentarza: Zielona przestrzeń przy ul. Jagiellońskiej już po metamorfozie. ZDJĘCIA Autor komentarza: :) Treść komentarza: Nie z Reńskiej Wsi a z Ukrainy. Poprawnie jest napisać zamieszkały w Reńskiej Wsi. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:03 Źródło komentarza: Pijany Ukrainiec z Reńskiej Wsi jechał slalomem po DK45. Po pościgu zatrzymali go inni kierowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna