Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 00:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z każdym dniem czują się coraz bardziej bezsilni i zdesperowani. Właściciele kilkunastu psów szukają dla nich nowych domów

Państwo Sylwia i Jan Kaligowie mieszkają w wynajętym domu w Reńskiej Wsi. Niebawem będą musieli go opuścić i przeprowadzić się do mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. Jednakże na chwilę obecną nie jest to możliwe, gdyż pod ich opieką pozostaje siedemnaście psów, z których mogą ze sobą zabrać tylko jedno - najstarsze - zwierzę.
Z każdym dniem czują się coraz bardziej bezsilni i zdesperowani. Właściciele kilkunastu psów szukają dla nich nowych domów

Autor: W

Gdyby nie sytuacja materialno-bytowa, chcieliby zatrzymać czworonogi. Rozumieją jednak, że w ich sytuacji nie może być o tym mowy. Dlatego od zeszłego roku podejmują różne kroki, by znaleźć swoim zwierzętom nowe, dobre domy. Pomagała im w tym m.in. organizacja prozwierzęca "Straż dla Zwierząt", gmina Reńska Wieś i osoby prywatne. Niestety, jak dotąd udało się wyadoptować jedynie dwa psy.

Nie wiedzą, co dalej robić i gdzie szukać pomocy. Mimo podejmowanych starań nie mogą znaleźć sposobu ani na zatrzymanie psów, ani na znalezienie im nowych domów. Tymczasem termin, w którym muszą opuścić wynajmowany dom, zbliża się nieubłaganie.

- Nie wiemy, co jeszcze możemy zrobić. Z każdym dniem czujemy się coraz bardziej bezsilni i zdesperowani - mówi pani Sylwia.

Psy są zadbane. Jesienią ubiegłego roku zostały zaszczepione i odrobaczone. W ich sprawie można się kontaktować telefonicznie z państwem Kaligami - nr tel. 694 270 388.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

GaBa 01.10.2020 07:15
W czteropiętrowym bloku na III piętrze miałam 25 kg psa, przez 17 lat... Znalazł go jako porzuconego, kilku tygodniowego szczeniaka mój sąsiad - dosłownie: w grudniu, po południu. Umarł śmiercią naturalną, cichutko, spokojnie, we śnie... I wystarczy! Teraz kolej na innych!

mieszkaniec 08.07.2020 18:32
Trzeba dać ogłoszenie ogólnopolskie. W KK częściej wrony i gołębie dokarmiają niż zajmą się psiakiem.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna