Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 23:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wystarczy wskoczyć na siodełko i kręcić kilometry. Stawką tytuł rowerowej stolicy Polski

Nasze miasto może powalczyć nie tylko o tytuł siatkarskiej, ale również rowerowej stolicy Polski. Kędzierzyn-Koźle podjął wyzwanie i dołączył do rywalizacji, w której bierze udział ponad 40 samorządów z całego kraju. Do sukcesu może przyczynić się każdy. Wystarczy pobrać aplikację, ruszyć w drogę i kręcić jak najwięcej kilometrów.
  • Źródło: starostwo powiatowe
Wystarczy wskoczyć na siodełko i kręcić kilometry. Stawką tytuł rowerowej stolicy Polski

Autor: W

To już trzecia edycja zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pomysłodawcą inicjatywy jest Bydgoszcz, która do wspólnej zabawy zaprosiła już 42 miasta prezydenckie, w tym Kędzierzyn-Koźle. Głównym celem projektu jest zachęcanie do wyboru roweru jako codziennego środka transportu i sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz promocja aktywnego trybu życia.

W uzyskaniu jak najlepszego wyniku dla naszego miasta pomóc może każdy, kto wsiądzie na rower i ma przy sobie smartfona. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację “Aktywne Miasta” (https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/dolacz-do-rywalizacji), zalogować się, wybrać Kędzierzyn-Koźle i pamiętać o uruchomieniu  programu przed przejażdżką. Każdy przejechany kilometr to punkty dla naszego miasta. Dodatkowymi plusami dla każdego posiadacza aplikacji są np. zniżki u partnerów akcji i możliwość zdobycia specjalnej odznaki.

Rywalizacja w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc. Już teraz rozpoczął się jednak oficjalny trening, który potrwa do 21 maja. Jest to idealna okazja dla nowych użytkowników, żeby zaznajomić się z zasadami i wdrożyć w zabawę.

Lokalnym koordynatorem treningu i rywalizacji o puchar RSP jest Beata Kaczyńska-Pogwizd, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle. Kontakt: 77 40-34-455, [email protected].



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: To niech się wykupi od śmierci, diabeł niech pomoże on już tak przy jej łóżku ogonem trzepieData dodania komentarza: 29.01.2026, 21:49Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: MTreść komentarza: Telefonu nikt nie odbiera. Niezły kit. Tylko kasę pewnie wzięliData dodania komentarza: 29.01.2026, 18:30Źródło komentarza: Jeździeckie warsztaty zimowe w siodle 2026. Udział jest bezpłatny!Autor komentarza: JaTreść komentarza: Brawo prokuratura kędzierzyn koźle!!!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:45Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie każdy miał czas i możliwość być na owym spotkaniu... Dlatego proponuje by U.M. zorganizował ankietę z mądrymi pytaniami w tym z możliwością napisania własnego wniosku do władz i służb... Ankieta powinna być dostępna dla wszystkich mieszkańców by każdy mógł się wypowiedzieć. Po czym analizę i wnioski upublicznić. Następnie wdrożyć w życie owe zmiany.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: A czy tylko dla mnie ? Co ciebie to nie interesuje ignorancie ? To ludzie powinni się tym interesować i po co te durne złośliwości ? Tylko pokazujesz swą wredność i złośliwość społeczną....Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:09Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna