czwartek, 25 czerwca 2026 17:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja

Z myślą o tegorocznych wakacjach
Z myślą o tegorocznych wakacjach
Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. 01.06.2020 12:35
 Zakupiono już kilkadziesiąt tysięcy tabletów i laptopów
Zakupiono już kilkadziesiąt tysięcy tabletów i laptopów
Rusza druga transza programu „Zdalna szkoła”. Wnioski o środki w nowym programie można składać do Centrum Projektów Polska Cyfrowa od 15 maja. Tym razem maksymalnie będzie można otrzymać nawet do 165 tysięcy złotych (wcześniej 100 tys. zł). 21.05.2020 17:51
Przedszkolaki pokochały matematykę
Przedszkolaki pokochały matematykę
W mijającym roku szkolnym grupa 5-6-latków z Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu realizowała edukacyjny projekt matematyczny „Misiowa matematyka, to zabawa dla smyka”. 17.05.2020 18:10
Dajemy szansę na rozwój
Dajemy szansę na rozwój
Koronawirus sparaliżował w dużym stopniu kończący się rok szkolny. Wiele placówek oświatowych stanęło przed poważnymi wyzwaniami organizacyjnymi. Czy obecna sytuacja może w jakimś sensie przełożyć się na przyszłość Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu? Odpowiedzi na te pytania udzieliły nam: p.o. komendanta hufca Aneta Kotarba-Krząkała oraz starszy wychowawca Agnieszka Kolińska. 14.05.2020 15:10    3
Odwołano zjazd absolwentów I LO
Odwołano zjazd absolwentów I LO
Z powodu przedłużającej się pandemii koronawirusa odwołano zaplanowany na 3 października 2020 roku VII Zjazd Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Uważam, że w obecnej sytuacji przesunięcie zjazdu o rok jest słuszną decyzją - przekonuje dyrektor I LO Małgorzata Targosz. 04.05.2020 19:24    1    2
Licealiści stworzyli aplikację internetową Sworker
Licealiści stworzyli aplikację internetową Sworker
Zdalne nauczanie nie oznacza, że uczniowie nie rozwijają swoich umiejętności. Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu cały czas udoskonala internetową aplikację Sworker. 01.05.2020 10:42    1
Zapadną indywidualne decyzje, które przedszkola i żłobki będą otwarte 6 maja
Zapadną indywidualne decyzje, które przedszkola i żłobki będą otwarte 6 maja
Gmina Kędzierzyn-Koźle dołoży starań, żeby 6 maja uruchomić miejskie przedszkola i żłobki. Decyzja o otwarciu placówki w każdym przypadku zostanie podjęta przez władze miasta w uzgodnieniu z dyrektorem dopiero po spełnieniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa. 30.04.2020 15:32    1
Dwujęzyczna Szkoła ma się dobrze
Dwujęzyczna Szkoła ma się dobrze
W związku z zamknięciem placówek na czas epidemii koronawirusa wszystkie rodziny dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia, które uczęszczają do przedszkoli na terenie Opolszczyzny, mają prawo otrzymać pełny dostęp do kursu Baby Beetles w wersji domowej i podręcznika Claire Selby "Jak pomóc dziecku nauczyć się angielskiego" na okres do 31 lipca 2020 roku - informuje Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. 30.04.2020 14:09
ZNP pyta o bezpieczeństwo w przedszkolach i żłobkach
ZNP pyta o bezpieczeństwo w przedszkolach i żłobkach
Przedszkola i żłobki, podobnie jak szkoły, pozostają zamknięte od 12 marca. Decyzja rządu o otwarciu dwóch pierwszych placówek już 6 maja budzi obawy między innymi Związku Nauczycielstwa Polskiego. 29.04.2020 18:31    1
Władze miasta podejmą decyzję w sprawie otwarcia przedszkoli i żłobków
Władze miasta podejmą decyzję w sprawie otwarcia przedszkoli i żłobków
Rząd zapowiedział zniesie kolejnych obostrzeń, a wśród nich otwarcie przedszkoli i żłobków od 6 maja. Tę kwestię pozostawił jednak gminom. Władze Kędzierzyna-Koźla decyzję w tej sprawie podejmą 30 kwietnia. 29.04.2020 15:27    2    1
Nasi uczniowie w składzie Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego
Nasi uczniowie w składzie Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego
Troje przedstawicieli powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego znalazło się w składzie III Kadencji Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego. Wszyscy to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. 29.04.2020 14:29
Ministerstwo edukacji podało terminy egzaminów
Ministerstwo edukacji podało terminy egzaminów
Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów. 24.04.2020 15:02
Nauczyciele nagrali wyjątkowy film, na którym żegnają się z absolwentami. Wideo chwyta za serce
Nauczyciele nagrali wyjątkowy film, na którym żegnają się z absolwentami. Wideo chwyta za serce
Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu są uroczyste pożegnania absolwentów w ostatni piątek kwietnia, kiedy kwitną magnolie. W pięknej auli w obecności Sztandaru szkoły, dyrektor wręcza świadectwa, dyplomy i wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej zaangażowanych w życie społeczności uczniowskiej. 24.04.2020 09:51    2    11
„Zdalna szkoła” cieszy się ogromnym zainteresowaniem
„Zdalna szkoła” cieszy się ogromnym zainteresowaniem
Niemal 90 proc. gmin i powiatów złożyło już wnioski o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów i nauczycieli w ramach programu „Zdalna szkoła". Na zakup sprzętu do nauki w domu do rozdysponowania jest 186 mln zł. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca samorządy, które jeszcze nie złożyły wniosku, aby zrobiły to możliwie najszybciej. 23.04.2020 11:22    2
Uczniowie z naszego powiatu dostaną laptopy do zdalnego nauczania
Uczniowie z naszego powiatu dostaną laptopy do zdalnego nauczania
Samorząd powiatowy zdobył dla swoich szkół prawie 100 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej i przeznaczone zostaną na zakup laptopów do zdalnego nauczania 22.04.2020 13:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama