Pożar budynku wielorodzinnego w Bierawie. Film i zdjęcia

  • 25.11.2019, 16:52
  • Rafał Pulkowski
Pożar budynku wielorodzinnego w Bierawie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Aż 20 zastępów straży pożarnej interweniuje w Bierawie. W jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Kościelnej wybuchł pożar. Ogień został zauważony około godziny 13 przy kominie. Szybko rozprzestrzenił się po całym dachu.

Ze zgłoszenia wynikało, że pali się jedynie sadza w kominie. Następnie ogień miał przedostać się na dach. Lokatorzy opuścili mieszkania przed przyjazdem strażaków, jednak zostały w nich zwierzęta - 4 koty i pies. Strażakom udało się uratować wszystkie czworonogi. Dodatkowo w budynku jest bardzo wysoka temperatura, która uniemożliwia strażakom wejście do środka.

- Temperatura na poddaszu ma około tysiąca stopni. Staramy się ściągnąć część dachu, ponieważ jest to blacha i po jej ściągnięciu będziemy widzieli jak daleko dotarł ogień, żeby można było go ugasić - powiedział mł. bryg. Marek Kocielski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Na miejscu interweniują strażacy z JRG-1, JRG-2, okolicznych OSP oraz podnośnik ze Strzelec Opolskich. Pożar gaszony jest z dwóch stron budynku. Ogień objął dach łącznie nad ośmioma mieszkaniami. Dla poszkodowanych gmina zapewniła lokale zastępcze.

- Jak na razie tylko jedna starsza pani powiedziała, że potrzebuje pomocy. Zapewnimy jej mieszkanie w domu, który należy do parafii. Pozostali lokatorzy powiedzieli, że pójdą do swoich rodzin - informuje Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa.

 

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (44)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Achom
Achom 25.11.2019, 23:49
Wyrazy współczucia

Pozostałe