Kamienica zniknie z krajobrazu

  • 14.01.2020, 16:33
  • Andrzej Kopacki
Kamienica zniknie z krajobrazu foto: Andrzej Kopacki
Trwa rozbiórka budynku przy ulicy Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu, w którym 6 czerwca 2019 roku tuż po godz. 19.00 doszło do potężnego wybuchu gazu, a następnie pożaru.

Przypomnijmy, eksplozja miała miejsce na drugim piętrze budynku. Strop między pierwszą, a drugą kondygnacją zawalił się. Oderwała się też część ściany budynku, a do tego zapalił się dach. Na miejscu pojawiło się około 50 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej - w tym specjalistyczne grupy - ratownictwa technicznego oraz poszukiwawczo-ratownicze. Lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Udało się ewakuować dwie osoby - 40 letniego mężczyznę z poważnymi poparzeniami oraz 82-letnią kobietę.

Przebieg czerwcowej akcji ratunkowej i gaśniczej transmitowały na żywo wszystkie największe stacje telewizyjne w Polsce.

Rozbiórkę budynku rozpoczęto dopiero teraz, choć od zdarzenia upłynęło już ponad siedem miesięcy. Co i kiedy powstanie w jego miejsce, zdecydują zapewne zarządcy tej kamienicy. Niestety prac rozbiórkowych nie przetrwa też piękna, stylowa fasada, która nadawała zabytkowy charakter temu budynkowi. Jej górna część została już wyburzona.   

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

FanSabiny
FanSabiny 14.01.2020, 23:20
Ciekawe ile Sabina wzięła od dewelopera, który wybuduje tam kwadraciak. Fasada budynku śmiało mogła zostać, a tył kamienicy można było odbudować, tak jak to miało miejsce z kamienicami na rynku.

Pozostałe