Młodzi chemicy rywalizowali w laboratorium

  • 11.03.2020, 09:22 (aktualizacja 11.03.2020, 18:20)
  • Rafał Pulkowski
Młodzi chemicy rywalizowali w laboratorium
Już po raz dziewiąty młodzi chemicy rywalizowali w laboratorium. Do Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach przyjechało 18 drużyn z całej opolszczyzny. W konkursie "Chemiczna Głowa" uczniowie szkół podstawowych mieli dwa zadania - test pisemny oraz praktyczny.

Konkurs kierowany jest do pasjonatów chemii, uczniów, którzy widzą potęgę w tym kierunku i bez problemu radzą sobie z nauką ścisłą.

- Rywalizacja jest bardzo zacięta. To jest jedyny konkurs, który łączy teorię z praktyką. Dlatego ten konkurs ma przewagę nad innymi i cieszy się dużym zainteresowaniem - powiedział Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach.

Konkurs powstał 9 lat temu, aby reaktywować kierunek chemiczny w szkole. Patronem "Chemicznej Głowy" od początku jest Grupa Azoty ZAK S.A., która poza fundowaniem nagród oferuje również pracę absolwentom szkoły.

- Ten konkurs, to już tradycja. Z roku na rok widzimy, że udział uczniów w konkursie jest coraz większy. Co oznacza, że zainteresowanie zarówno przedmiotem technik-chemik, ale też kształceniem w Zespole Szkół nr 3 jest coraz większe - mówiła Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczniowie, którzy przyjechali na konkurs uważają, że chemia jest bardzo interesująca i poza nauką, jest także ich pasją. W wydarzeniu udział wziął m.in. zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło.

- Po raz kolejny mam zaszczyt tu być. Gratuluję pomysłu organizatorom i cieszę się, że miasto może uczestniczyć w tym wydarzeniu i w jakimś stopniu je wspierać - powiedział Wojciech Jagiełło.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe