Wynik testu na koronawirusa u starosty powiatu był ujemny

  • 17.03.2020, 08:55
  • Ł
Wynik testu na koronawirusa u starosty powiatu był ujemny
Wynik testu na obecność koronawirusa u starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego okazał się ujemny. Małgorzata Tudaj przebywa obecnie na kwarantannie.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 16 marca zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Okazało się, że to urzędniczka starostwa powiatowego, która jednak nie miała kontaktu z petentami. Inni pracownicy starostwa, którzy mieli z nią kontakt natychmiast zostali poddani kwarantannie. Budynek urzędu na placu Wolności został całkowicie zamknięty, a kontakt z pracownikami urzędu jest możliwy telefonicznie oraz drogą internetową.

Wśród osób objętych kwarantanną znalazła się starosta powiatu, jednak jak poinformował urząd wynik badania wskazuje brak zakażenia koronawirusem.

Według danych z godz. 9 we wtorek 17 marca łączna liczba zarażonych koronawirusem w Polsce wyniosła 205 osób, a pięć z nich zmarło.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszakaniec
Mieszakaniec 17.03.2020, 09:53
To że wynik okazał się ujemny nie oznacza, że Pani Starosta nie została zakażona - jedynie, że obecnie nie ma objawów choroby. Badania w kolejnych dniach dopiero mogą to zweryfikować. Niestety takie są realia tej choroby. Pani Staroście oczywiście życzę zdrowia.

Pozostałe