Pożar ugaszono w zarzewiu. Mieszkańcy domu wykazali się opanowaniem

  • 29.07.2020, 10:10
  • W
Pożar ugaszono w zarzewiu. Mieszkańcy domu wykazali się opanowaniem  W Zdj. ilustracyjne
Szybko udało się opanować - powstały prawdopodobnie od uderzenia pioruna - pożar dachu domu jednorodzinnego w Długomiłowicach. Choć akcja trwała dwie godziny, większość czasu przeznaczono na dogaszanie i sprawdzanie, czy jeszcze gdzieś nie tli się ogień.

Postronne osoby 28 lipca około godziny 20 telefonicznie poinformowały dyżurnego KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu o pożarze dachu domu jednorodzinnego w Długomiłowicach. Ogień pojawił się prawdopodobnie na skutek uderzenia pioruna. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Pierwszy z nich pojawił się o godz. 20.05.

- Po przybyciu na miejsce potwierdzono, że pali się dach budynku. Strażacy od zewnątrz rozpoczęli działania gaśnicze. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się na dalszą część dachu, został ugaszony w zarzewiu - informuje kpt. Wojciech Żuchora, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. - Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu - dodaje.
Pożar opanowano już po 30 minutach. Do godz. 22 trwało dogaszanie i rozbieranie dachu, aby uzyskać pewność, że nigdzie nie tli się już ogień. Spaliło się około 20 metrów kwadratowych dachu.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe