W końcu ruszyły prace. Jeszcze przed październikiem ludzie mogą odzyskać dach nad głową

  • 13.08.2020, 10:55
  • W
W końcu ruszyły prace. Jeszcze przed październikiem ludzie mogą odzyskać dach nad głową W Z pomocą tuż po pożarze ruszyło wielu ludzi dobrej woli
Pożar budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościelnej w Bierawie, do którego doszło w listopadzie 2019 r., mocno doświadczył mieszkające w nim rodziny, odbierając im cały dobytek i pozbawiając dachu nad głową.

Koszt odbudowy dachu zniszczonego przez ogień to ok. 300 tys. zł. Z pomocą finansową po nieszczęśliwym zdarzeniu ruszyły osoby prywatne, firmy i instytucje. Znaczącą kwotę - w wysokości ok. 50 tys. zł - udało się zebrać Parafialnemu Caritas w Bierawie. Zaprzyjaźnione samorządy - nie tylko z naszego powiatu - przekazały w sumie 64 tys. zł. W tej kwocie znajduje się 25 tys. zł, które na rzecz pogorzelców jednogłośnie zgodzili się przeznaczyć radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Budynek zabezpieczono na zimę. Po stworzeniu prac projektowych miał ruszyć remont dachu. Sprawy proceduralne i uzgadnianie szczegółów przeciągnęły się jednak w czasie. Niestety, zabezpieczenie w postaci plandek było niewystarczające. To, co nie zniszczyło się w pożarze, zostało zalane podczas wiosennych ulew.

W końcu ruszyły prace przy odbudowie dachu. Wersja optymistyczna zakłada, że potrwają do końca września.

Remonty poszczególnych lokali mieszkańcy przeprowadzą we własnym zakresie. Zapewne każdy będzie chciał zdążyć z ich wykonaniem jeszcze przed sezonem grzewczym. Budynek ma być ogrzewany gazem. Złożono wniosek w sprawie warunków przyłączenia do sieci gazowej i podpisano już umowę.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe