Nasz zawodnik znów na pudle. Z kolegą wywalczył brąz

  • 29.10.2020, 17:16
  • W
Nasz zawodnik znów na pudle. Z kolegą wywalczył brąz Fot. archiwum prywatne
Drużynowe Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych rozegrano w Wiśle. Dobrze zaprezentował się na nich nasz tenisista stołowy - Adrian Kochoń.

Gra i trenuje w sekcji seniorów w klubie LZS ISMe Zakrzów. W Wiśle reprezentował STS Gmina Strzelce Opolskie. Tylko ten klub w naszym województwie prowadzi sekcję osób niepełnosprawnych.

Podstawową dwójkę zawodników może wspierać jeden rezerowy. Na mistrzostwach Kochoń grał z klubowym kolegą - Piotrem Goniowskim.

Nasz tenisista stołowy gra w klasie 7., a jego partner z parkietu - w 8. Jako że klasy łączą się w górę, Kochoń-Goniowski zagrali w 8. klasie niepełnosprawności, mając za rywali siedem drużyn.

- W rankingu byliśmy na 5. miejscu, co dało nam grupę bardzo trudną. Mieliśmy zagrać z KS Bronowianka Kraków, RSSiRON START Radom i IKS AWF Warszawa - wyjaśnia Adrian Kochoń.

W pierwszym meczu zawodnicy trafili na krakowian. Goniowski swoje starcie przegrał 3:1 (-3, -14, 8, -7), choć z Maksem Chodzickim z 7. klasy niepełnosprawności miał szansę wygrać. Kochoń zmierzył się z Pawłem Jabłońskim. - Paweł zawsze gra w 8. klasie i jest kadrowiczem Polski. Niestety, swój mecz przegrałem 3:0. Ale nie dałem się łatwo ograć, bo przegrałem do 4, 8 i 9. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Krakowa - mówi zakrzowianin.

Mecz ze stołecznym klubem to pewna i łatwa wygrana 2:0. Zarówno Kochoń, jak i Goniowski swoje pojedynki zakończyli wynikiem 3:0. Piotr Goniowski pokonał Marcina Chuderskiego do 4, 8 i 6, a Adrian Kochoń wygrał z Piotrem Sypułą do 7, 5 i 7.

Stawką trzeciego, najważniejszego meczu było wyjście z grupy. Gra zapowiadała się zacięta, bowiem wcześniej zawodnicy RSSiRON START Radom również przegrali z Krakowem i wygrali z Warszawą.

- Musieliśmy ich pokonać, żeby zagrać w półfinale. Piotrek swój mecz wygrał 3:0 (4, 4, 3), a ja, choć prowadziłem 2:0 w setach, niestety przegrałem 3:2 (5, 9, -9, -7 i -5) - relacjonuje Kochoń.

Przy stanie meczu 1:1 doszło do gry deblowej. Nie było to łatwe zadanie, ale udało się wygrać mecz 3:1 (9, 11, -6, 9). Dzięki drugiemu miejscu w grupie (za Krakowem) Kochoń-Goniowski mieli okazję zagrać z "jedynką" z grupy A, czyli mistrzami Polski z klubu Start Zielona Góra.

Piotr Goniowski uległ Piotrowi Grudzieniowi. Pierwszego seta wygrał co prawda 12:10, lecz następne oddał do 7, 8 i 6. Adrian Kochoń swój pojedynek z Marcinem Skrzyneckim przegrał 3:0 do 2, 6 i 2.

Trzecie miejsce w mistrzostwach ucieszyło szczególnie Piotra Goniowskiego. Dla niego to pierwszy krążek drużynowy z mistrzostw Polski. Na medal w singlu musi jeszcze popracować.

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe