Muzeum Ziemi Kozielskiej w zasięgu smartfona

  • 24.03.2021, 09:05
  • Źródło: Muzeum Ziemi Kozielskiej
Muzeum Ziemi Kozielskiej w zasięgu smartfona
Już wkrótce wystawę stałą w Muzeum Ziemi Kozielskiej zwiedzimy w towarzystwie wirtualnego przewodnika. O najciekawszych eksponatach opowie nam aplikacja mobilna.

Gmina Kędzierzyn-Koźle i Muzeum Ziemi Kozielskiej otrzymały dofinansowanie na realizację projektu RPOP.05.03.01-16-0015/19-00 „Ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Kędzierzyna-Koźla”. Dofinansowanie nastąpi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

W ramach wspomnianego projektu realizujemy zadanie polegające na opracowaniu i uruchomieniu aplikacji, w której znajdą się informacje na temat wystawy stałej w Muzeum Ziemi Kozielskiej, poszczególnych eksponatów, muru północno-zachodniego kozielskiego zamku, oraz historii filii byłego obozu pracy Auschwitz w Kędzierzynie-Koźlu. Z aplikacji będzie można korzystać zarówno na telefonie jak i na tablecie.Dzięki dofinansowaniu Muzeum zakupiło już 10 tabletów.

Okres pandemii mocno ograniczył działalność instytucji kultury, ale my się nie poddajemy, intensywnie działamy i dążymy by po zniesieniu ograniczeń zaskoczyć Państwa kolejnymi ciekawymi projektami. Pierwsze oficjalne uruchomienie aplikacji zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia.

Źródło: Muzeum Ziemi Kozielskiej

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe