To był ważny świerk dla domu kultury. Zasadzili więc nowy

  • 11.04.2019, 14:35 (aktualizacja 11.04.2019, 18:48)
  • Rafał Pulkowski
To był ważny świerk dla domu kultury. Zasadzili więc nowy
Piękny, srebrny świerk, który rósł przy Domu Kultury "Chemik" w marcu został uszkodzony przez wichurę. Trzeba go było wyciąć. Drzewko tego samego gatunku posadzono w tym samym miejscu 11 kwietnia.

Nowe drzewko przyjechało do Kędzierzyna-Koźla aż z Lubelszczyzny. Łopatę wkopał, a następnie wsadził nową sadzonkę m.in. Bogusław Rogowski, który 43 lata temu zasadził przy domu kultury świerk srebrny.

- Sadzimy nowe drzewko, aby pomnik kinematografii ładnie się eksponował na tle świerku. Jest to pomnik ku chwale filmowców amatorów, a to stare drzewo robiło tutaj fajny klimat. Trzeba podziękować dyrekcji domu kultury, że chcieli na nowo posadzić taki sam świerk - mówił Bogusław Rogowski.

 

Stare drzewo miało około 20 metrów wysokości i 2 metry rozpiętości. Dawało także cień w upalne dni, a w okresie świąt Bożego Narodzenia ozdabiane było światełkami. Natura jednak chciała inaczej.

- Nie dawało nam to spokoju. Stwierdziliśmy, że umarł król, niech żyje król i od dzisiaj przy domu kultury będzie rosło nowe, miejmy nadzieję, że równie piękne drzewo - powiedział Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, gwarantując, że pracownicy placówki będą opiekowali się nowym świerkiem.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe