Środa, 19.06.2019

Oświadczenie Prezes Oddziału ZNP w Kędzierzynie-Koźlu

  • 12.04.2019, 17:09 (aktualizacja 13.04.2019, 10:47)
Oświadczenie Prezes Oddziału ZNP w Kędzierzynie-Koźlu
Szanowni Państwo, zwracam się do Was z prośbą o upublicznienie oświadczenia nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kędzierzyńsko- Kozielski, biorących udział w trwającym strajku, uzgodnione z naszą organizacją związkową w dniu 12 kwietnia 2019 roku.

Oświadczenie do wiadomości publicznej

"My, strajkujący nauczyciele, pracownicy szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego podjęliśmy decyzję o kontynuacji strajku. Dopiero zawarcie oczekiwanego przez nas porozumienia pomiędzy centralami związkowymi a Ministerstwem Edukacji Narodowej doprowadzi do przerwania akcji strajkowej.

 

Strajkujący nauczyciele i pracownicy szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych:

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. M. Curie- Skłodowskiej
w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół Specjalnych im. J. Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Kędzierzynie-Koźlu"

 

Anna Zielińska - Prezes Oddziału ZNP w Kędzierzynie-Koźlu

 

Uzupełnienie:

strajkujący nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu miasta Kędzierzyn-Koźle również deklarują kontynuację strajku.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maja
Maja 17.04.2019, 07:07
Moje dziecko jest niepełnosprawne. Dzięki mojemu i swojemu uporowi bedzie podchodzić do matury. Ja pracuje w przedszkolu jako pomoc nauczyciela- 8 godz z 25tką 3 latków. Kocham ich jak swoje, ciesze się z każdej nabytej umiejętności- którą nabywa w przedszkolu. Ale to nie znaczy że mam pracować za 1500 zł. Jak mam żyć i wspierać moje dziecko na które nie otrzymuje nic bo gdy ukończył 16 lat to cudownie wyzdrowiał. Chce godnej płacy za swą prace- nic więcej.
Ja strajkowałam, syn popiera strajk. Ja wspieram koleżanki nauczycielki- syn swoich pedagogów. TRZYMAJCIE SIĘ.
maz nauczycielki
maz nauczycielki 16.04.2019, 20:19
Ale Was *** boli.... ooo matko....
Pozwole sobie zacytowac wpis jednej z nauczycielek z ktora zgadzam sie w 10000%

Cytuje:
"Drodzy Rodzice
Jestem nauczycielką w klasach I-III. Pracuję w oświacie 35 lat. Strajkuję i będę strajkować do końca, choć już dziś wiem, że rząd rozjedzie nas walcem, tak jak to się stało z Trybunałem Konstytucyjnym, sędziami, lekarzami i osobami niepełnosprawnymi. Wielu z was nas wspiera i za to im serdecznie dziękuję, ale wielu będzie się cieszyć, że tak się stanie, bo nauczyciele to nieroby i lenie, mają za dużo wakacji itd.

Szkoła po tym strajku już nigdy nie będzie taka sama jak do tej pory. Odarci z resztek godności, upokorzeni nauczyciele na głodowych pensjach są już innymi ludźmi. Dotarło do nich, że do tej pory rzeczywiście pracowali dla idei, ale wcale nie muszą robić tego dalej. Poświęcali czas waszym dzieciom i tego czasu nie liczyli- kosztem własnej rodziny. To dla was i waszych dzieci przygotowywali przeróżne imprezy klasowe i szkolne, organizowali wycieczki, dyskoteki, wymyślali rozmaite innowacje pedagogiczne, przygotowywali uczniów do licznych konkursów, prowadzili za darmo koła zainteresowań, o sprawdzaniu zeszytów i klasówek nie wspomnę. Na własnych komputerach, drukarkach, kupionym tuszu i papierze tworzyli wieczorami i nocami ciekawe karty pracy i dodatkowe zadania.

Teraz się to na pewno zmieni.
W końcu zrozumieliśmy, że jedyne dzieci ważne dla nas, to nasze własne. I to naszym dzieciom i naszym wnukom będziemy poświęcać więcej czasu. Chodziliśmy do pracy chorzy, albo zostawialiśmy chore dzieci naszym rodzicom, żeby być w pracy z waszymi dziećmi. Pracowaliśmy ponad siły bo : pasja, misja, dzieci.

Ponieważ nikt tego nie widzi, nie docenia, a wręcz przeciwnie, uważa się nas za „nierobów”, to najwyższa pora powiedzieć: KONIEC, DOŚĆ, BASTA! Brak głośnego wsparcia dla strajku nauczycieli oznacza milczącą zgodę na politykę rządu wobec nauczycieli.
My pedagodzy wiemy, że to niewłaściwa postawa i polityka. Wy rodzice dowiecie się tego już wkrótce.

Drodzy rodzice, którzy macie do nas milion pretensji.
Mówicie, że pracujemy tylko 18 godzin. Więc tak będziemy pracować. Wszelkie imprezy zorganizujecie sobie sami.
Mówicie, że jeździmy za darmo na wycieczki. Nie będziemy już jeździć. Nawiasem mówiąc, jaka to przyjemność jechać na wycieczkę po raz piąty do Krakowa, Warszawy czy Torunia i zamiast 5 godzin w szkole spędzać na wycieczce 12 godzin? – wycieczka jednodniowa. Pomijam czas przygotowania a potem dokładnego rozliczenia wycieczki.
Mówicie, że zadajemy za dużo prac domowych. Możemy nie zadawać ich wcale.
Mówicie, że gnębimy wasze dzieci i za dużo wymagamy. Możemy tego nie robić. Czy to nam tylko ma zależeć na wykształceniu waszych dzieci?
Mówicie, że uczniowie muszą chodzić na korepetycje. A kto ma dopilnować, żeby wasze dziecko nauczyło się np. 10 słówek z języka angielskiego na sprawdzian albo tabliczki mnożenia? My? W jaki sposób? Otóż nie my, to wasze zadanie. Jeśli tego nie robicie od pierwszej klasy, to potem zbieracie żniwo. Nauczyciel nie ma magicznego lejka i nie zrobi uczniowi dziury w głowię, żeby wlać mu wiedzę.
Mówicie, że mamy za dużo wakacji. Tylko nie wiecie, że właśnie w wakacje mamy końcowe rady pedagogiczne, prowadzimy rekrutację, organizujemy egzaminy poprawkowe, przygotowujemy plany pracy na następny rok szkolny, piszemy sprawozdania, przygotowujemy różne innowacje pedagogiczne, które wdrażamy od 1 września, a także- choć to błahostka- zmieniamy dekoracje, żeby wasze dzieci powitać po wakacjach w pięknej sali lekcyjnej itd.

Konkludując. Wiele rzeczy będziemy musieli robić nadal, ale z wielu działań na pewno zrezygnujemy. Jak płaca taka praca.
Sandra Galek"

Koniec cytatu

pozdrawiam

maz nauczycielki...

Hejt za 3,2,1... start!
Rodzic
Rodzic 16.04.2019, 17:18
Żenada, próba przekonania rodziców (pracowników firm ,zakładów mniejszych czy większych ) pracujących po 40-60h na tydzień że im się te podwyżki należą. Proponuję kurs kasy fiskalnej i do marketu na 8h.a później spokój cisza i luzik bez "stresu"
Zbigniew
Zbigniew 14.04.2019, 14:07
Nauczyciele - innej działalności także nie prowadzicie podczas strajku (korepetycje itp)?
Po strajku nawet jeżeli osiągniecie zamierzony cej delej bedziecie narzekać na wszystko z wyjatkiem Was - tak juz MACIE.
Co do osiagnięcia celu, będziecie więcej zarabiali - więcej będziecie wydawać i będzie sie kręcić.
Szatan
Szatan 13.04.2019, 10:27
Do roboty nieroby
Tomek
Tomek 13.04.2019, 05:41
Popierałem, ale z każdym dniem i straszeniem sabotażem egzaminow, promocji dla maturzystów moje poparcie przemija. Skoro to praca z powołaniem dlaczego wybraliście termin strajku akurat przed egzaminami podsumowującym waszą pracę, gdzie najwięcej do stracenia mają tylko wasi uczniowie. Na jesień też byłby odczuwalny ten protest ale nie godził by w interesy uczniów, ale na jesień nie ma wyborów. Jesteście tylko masami prowadzonymi przez waszych Panów do realizacji ich celów. Tacy mądrzy a tacy ....
ps. W pupie mam tak samo PiS jak i PO wiec nie piszecie mi tu o kościołach itp.
waldek
waldek 12.04.2019, 23:41
brawo trzymajcie sie i zycze powodzenia sercem jestem z wami
Ble
Ble 15.04.2019, 09:18
Bo Twoje dziecko nie pisze żadnego egzaminu.
zołza
zołza 15.04.2019, 21:17
ale przecież egzaminy odbywają się bez żadnych kłóceń więc o co chodzi
nauczyciel
nauczyciel 12.04.2019, 20:21
Gdzie ci nauczyciele z dawnych lat..., pieniądze są potrzebne, ale tym autorytetu i zaufania społecznego nie buduje się,
a to strajkowe infantylne zachowanie w duchu "związkowej" demokracji?!
zołza
zołza 15.04.2019, 21:20
kij ma dwa końce , czy Ty jako rodzic masz autorytet , a siłaczką nie jestem , rachunki tez muszę opłacić i z czegoś żyć tez muszę po 35 latach pracy 2500 no to chyba maławo tym bardziej że zdrowie już nie to bo zszargane między innymi przez twoje dzieci
Spacerowicz
Spacerowicz 12.04.2019, 19:58
Żenujący jest twój intelekt Ilona. Widać, że brakuje Ci podstaw wykształcenia i nie potrafisz myśleć. Zaślepia Cię nienawiść. Zresztą szkoda mojego pisania bo i tak nie zrozumiesz. Prawda Ilona? Idź do kościoła i pomódl się o zdrowie i rozum.
Oburzona
Oburzona 12.04.2019, 19:45
Teraz nauczyciele grożą, że dzieci nie otrzymają promocji do kolejnych klas. W takim razie łamią prawo i powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni oraz pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
Anja
Anja 12.04.2019, 19:32
A po wczorajszym radosnym proteście pod ratuszem, nadszedł czas na równie radosne świętowanie w pobliskich lokalach gastronomicznych.
zołza
zołza 15.04.2019, 21:22
a co nauczycie to ja przepraszam święty jakiś co nie ma prawa ze znajomymi do restauracji iść i napić się kieliszek wina ze znajomymi po tygodniu pracy i przed weekendem spędzonym nad kartkówkami
Ilona
Ilona 12.04.2019, 18:35
Nauczyciele Wasze zachowanie jest żenujące.
Obserwator
Obserwator 12.04.2019, 21:59
Przesada
życzliwy
życzliwy 12.04.2019, 21:20
Bo?
Za strajkiem
Za strajkiem 12.04.2019, 21:18
Bo co nie masz opieki dla dzieci?
Obserwator
Obserwator 13.04.2019, 00:38
Nie bo moje niepełnosprawne dziecko bardzo chce do szkoły a ja nie potrafię mu wytłumaczyć czym jest strajk!
zołza
zołza 13.04.2019, 10:52
no to się postaraj mu wytłumaczyć, jak nauczyciel są tacy do bani, może ty jesteś lepsza od nich wiesz więcej i lepiej, stań na wysokości zadania
Martyna
Martyna 12.04.2019, 20:06
Zgadzam się w 100%

Pozostałe