Grupa Azoty ZAK SA wsparła kolejny szpital

  • 28.05.2021, 11:26
  • Źródło: Grupa Azoty ZAK SA
Grupa Azoty ZAK SA wsparła kolejny szpital
Trzecia fala pandemii powoli ustępuje, ale walka z koronawirusem trwa. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn wsparła kolejny ośrodek zdrowia na Opolszczyźnie. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do intensywnej terapii dla ciężko chorych pacjentów.

Grupa Azoty ZAK SA przekazała Samodzielnemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Białej w województwie opolskim darowiznę w wysokości blisko 90 tys. zł na rzecz dalszej walki z koronawirusem. Środki te zostaną przeznaczone na zakup trzech łóżek z wagą „Eleganza Optimum” do intensywnej terapii dla najciężej chorych pacjentów.

Wsparcie jest kolejnym elementem kompleksowego działania walki z pandemią realizowanego przez kędzierzyńską spółkę, która do tej pory przeznaczyła ponad 750 tys. na rzecz uruchomienia laboratorium do diagnostyki koronawirusa - zakup respiratorów i kardiomonitorów oraz sukcesywnie przekazuje podchloryn sodu w celu dezynfekcji ścieków w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Placówka, do której tym razem trafiło wsparcie, jest szpitalem drugiego stopnia referencyjności do leczenia COVID-19. Zakupiony sprzęt posłuży do leczenia najciężej chorych pacjentów nie tylko w związku z koronawirusem, ale także podczas trudnych przebiegów innych chorób.

- W Grupie Azoty zdajemy sobie sprawę, że wspierając walkę z COVID-19, nie możemy poprzestać jedynie na reagowaniu na bieżącą sytuację. Dlatego staramy się, jak najlepiej wykorzystać potencjał szpitali, które oprócz leczenia zakażonych koronawirusem mogą pomagać innym pacjentom - mówił prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK SA Artur Kamiński.

Łóżka do intensywnej terapii, które trafią do szpitala w Białej, posiadają wszelkie zaawansowane technologicznie rozwiązania i udogodnienia. Dzięki nim możliwa będzie współpraca z RTG bez konieczności przemieszczania pacjenta, posiadają między innymi precyzyjny system ważenia - efektywny przy karmieniu pozajelitowym, alarm opuszczenia sprzętu, a także funkcję autoregresji segmentów plecy i uda - zapobiegającą powstawaniu odleżyn.

W związku z pandemią Grupa Azoty ZAK SA podjęła wyzwanie nie tylko zwalczania choroby, ale również reagowania na jej skutki. Zarząd spółki pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami władz samorządowych i rządowych, monitorując sytuację w regionie.

Źródło: Grupa Azoty ZAK SA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe